Aborym, Hate i Ragehammer dołączają do składu Foad Fest II

0
Niedawno poszerzyła się lista zespołów, które zagrają na tegorocznej, drugiej edycji wydarzenia Foad Fest. Są to Hate, Aborym i Ragehammer. Kapele te dołączą do wcześniej już ogłoszonych grup: Infernal War, Witchmaster i Kzohh. Festiwal odbędzie się na przełomie listopada i grudnia w krakowskim ZetPeTe. Za kilka tygodni mają zostać ujawnione kolejne zespoły oraz informacje na temat sprzedaży i cen biletów.

FOAD FEST II
30.11-01.12.2018
Kraków, ZetPeTe

Ragehammer: Czteroosobowy zespół z Krakowa założony w 2012 roku. Zdradzając fascynację starą szkołą metalu granego przez Venom, Bathory czy Hellhammer, Ragehammer prezentuje swoim stylem wypadkową thrash, black i heavy metalu. Zespół ma w swoim dorobku demo wydane w 2012 roku, split ze szwedzkim Turbocharged oraz bardzo dobrze przyjętą pełną płytę “The Hammer Doctrine” z roku 2016.

Hate: Grupa działająca aktywnie już blisko trzy dekady i mająca na swoim koncie 10 pełnych albumów. Powstała w 1990 roku w Warszawie z inicjatywy gitarzysty i wokalisty ATF Sinnera, gitarzysty Quacka, basisty Martina oraz perkusisty Mittloffa (dziś związanego z Riverside). Obecnie jedynym członkiem oryginalnego składu pozostaje Adam “The First Sinner” Buszko – główny kompozytor i autor tekstów. Wczesne nagrania formacji mocno nawiązują stylem do dokonań m.in. Deicide, od wydanego w 2005 roku albumu “Anaclasis” w muzyce Hate znaleźć można też wpływy black i industrial metalu.

Aborym: jeden z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli industrialnego black metalu, powołany do życia w 1992 roku na południu Włoch. Już na debiucie “Kali Yuga Bizarre” w kilku utworach gościnnie pojawił się legendarny leader Mayhem – Attila Csihar, by na dwóch kolejnych płytach pełnić funkcję głównego wokalisty. Ponadto na przestrzeni lat zespół współpracował z Faustem, perkusistą m.in. Emperor, oraz liderem Mysticum – Prime Evil. Dyskografię kapeli zamyka płyta “Shifting.Negative” wydana na początku zeszłego roku.

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.