Kobong: Gitarzysta zapowiada wznowienie dyskografii kultowej formacji

0

Kobong, choć istniał zaledwie 4 lata, na stałe wpisał się do historii polskiej muzyki! Ich awangardowe wydawnictwa: “Kobong” (1995) oraz “Chmury nie było”, nazywane były wizjonerskimi, a o samej kapeli mówiło się, jakoby wyprzedzili swoją epokę o co najmniej kilka lat. Na przestrzeni lat zespół doczekał się statusu kultowego, a krążki z pewnością należą do czarnych kruków. Ich dostępność jest bowiem bardzo niska, a oryginalne egzemplarze CD potrafią kosztować na aukcjach nawet 500 zł!

Przez wiele lat fani dyskutowali na temat reedycji – zastanawiali się dlaczego ich jeszcze nie ma i do kogo należą prawa autorskie. Dziś pojawiło się jednak światełko w tunelu, a wszystko za sprawą komentarza Macieja Miechowicza, gitarzysty formacji.

Muzyk potwierdził, iż jesienią ukażą się długo oczekiwane reedycje wspomnianych dwóch wydawnictw oraz zapis jednego z koncertów z 1994 roku! Materiały zostaną na nowo poddane procesowi masteringu, a finalnie poza tradycyjnym formatem CD ukażą się także na winylu.  

Udostępnij to

O autorze

jamic

Wielbiciel muzycznych kontrastów - moje uznanie zyskują kanonady dźwięków, jak i wolne nihilistyczne nowoorleańskie riffy. Tych drugich, szczególnie w wykonaniu takich kapel jak Acid Bath, mógłbym słuchać całymi dniami! Klasyczny i soczysty drive jest tym, co w muzyce cenię najbardziej. Dzięki serwisowi mogę wreszcie dzielić się swoją pasją z innymi.