K.K. Downing o problemach z Glennem Tiptonem

0

W nowym wywiadzie dla Rolling Stone, K.K. Downing został zapytany o to, czy próbował kiedykolwiek porozmawiać z Glennem Tiptonem na temat jego zachowania w zespole:

Rozmawiałem z nim, o jego piciu przed i podczas koncertu. Nic to nie dało. Tylko mnie to denerwowało, ponieważ sam jestem fanem piwa i wiem, że nie mogłem nic z tym zrobić. Wszystko to spowalniało nasz występ.

Downing potwierdził, że ludzie z ekipy pomagającej zespołowi próbowali ogarniczyć ilość alkoholu jaką wypijał Glenn poprzez dolewanie do piwa wody podczas koncertów:

Nienawidziłem wychodzić każdej nocy i zastanawiać się czy jesteśmy wszyscy razem. Kurewsko mnie to denerwowało. To nie było śmieszne. Ripper zwykł podchodzić i pociągać mnie za koszulkę mówiąc: “zrób coś”, odpowiadałem mu, że gram na gitarze i nie mogę nic zrobić. Przestałem cieszyć się grą.

Ken przyznał, że był przekonany, że Tipton kontroluje decyzje zespoł. Zapytany o to, czy rozmawiał o tym z Glennem, Downing odpowiedział:

Wiele rzeczy działo się poza świadomością ludzi, ale my o tym wszystkim wiedzieliśmy. Nie możesz zrobić afery z czegoś, czego nie masz jak udowodnić.

Downing powiedział, że inni członkowie Judas Priest czuli się mniej więcej tak samo jeżeli chodzi o problemy Glenna, także dlatego K.K. uważa za dziwne to, że nie został poproszony o powrót do zespołu na początku roku:

Wszyscy wiedzieli, że mam problem z piciem przez Glenna i decyzjami podjętymi przez niego. Byłem tym zmęczony. Czułem się jakbym pracował 8 godzin dziennie, chłopaki tak samo. Nie mam wątpliwości, że woleliby mieć mnie w zespole, ponieważ dlaczego nie?

 

Udostępnij to

O autorze

Fanatyk tradycyjnego heavy metalu, muzyki progresywnej oraz melodeathu. Ponad wszystkie zespoły ceni Iron Maiden, Led Zeppelin oraz Metallikę.