Jimmy Page: “W 2019 roku gwarantuję nowy materiał”

0

Były gitarzysta Led Zeppelin od lat zapowiada powrót do grania. Wcześniej wstrzymywał karierę solową w nadziei na powrót Led Zeppelin, w końcu parę lat temu ogłosił plany solowej trasy koncertowej. Z planów nic nie wyszło, a Jimmy regularnie nie koncertował już od kilkunastu lat. Mimo to co jakiś czas pojawiają się jego oświadczenia. W rozmowie z SiriusXM znów wypowiedział się na temat 50-lecia Led Zeppelin i nowych wydawnictw:

Zawszę myślę o tych sprawach i zawsze myślę o planach wydawniczych na przyszłość. Nigdy nie było inaczej. I oczywiście mam pomysły na rzeczy i projekty, które mogłyby ruszyć, ale na to potrzeba czasu. W tym momencie mamy książkę [Led Zeppelin by Led Zeppelin], która jest naprawdę wspaniała. Kto wie, co będzie dalej? Ja nie wiem. Nie mogę w tym momencie nic powiedzieć.

Co do wydawnictw pod nazwiskiem Jimmy’ego Page’a – A to już inna historia. Tak, na pewno dostaniecie materiał od Jimmy’ego Page’a. Mogę to zagwarantować.

Nie wiadomo czy tym razem Page ma na myśli rzeczywiście nowe wydawnictwo czy reedycje solowych albumów, których nie ma zbyt wiele. Jedyną typowo solową płytą była “Outrider”, natomiast Jimmy oprócz niej nagrał albumy z The Firm, The Black Crowes, Davidem Coverdale’m oraz Robertem Plantem.

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!