Jack White: “Hip-hop jest nowym punk rockiem”

0

Do ciekawego wniosku doszedł ostatnio Jack White, a bodźcem i natchnieniem do tego okazała się być wokalista Nicki Minaj. Muzyk dość mocno zagłębił się w hip-hopowy świat, o czym opowiadał w rozmowie z  Clash Magazine:

W wielu punktach to jest nowy punk rock. Robią naprawdę niebezpieczne rzeczy. Trippie Redd czy Tekashi69 to bardzo punkowa, ryzykowna część muzyki. Jeśli słuchasz utworu Nicki Minaj – ‘Only’ – to jesteś w szoku. Słowa są ostre. Nawet ja, jako dorosła osoba, jestem pod wrażeniem. Jednak to jest genialne! To cudowne móc powiedzieć wszystko, co tylko chcesz. Ja nie mógłbym powiedzieć nawet połowy z tego. Świetnie jest zobaczyć, jak daleko można zabrnąć i jak dobre wydaje się to ludziom. Chciałbym znaleźć coś takiego, co mnie porwie, jakiś totalnie nowy zespół, przy którym nie będę mógł doczekać się nowego utworu. To takie momenty, których nigdy nie ma się dość.

Udostępnij to

O autorze

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.