Ivar Bjørnson i Einar Selvik wydadzą płytę “Hugsjá” w kwietniu 2018 r.

0

Po sukcesie poprzedniego wspólnego projektu o nazwie „Skuggsjá”, Ivar Bjørnson (Enslaved) oraz Einar Selvik (Wardruna) kontynuują współpracę, prezentując nowy projekt zatytułowany „Hugsjá”.

Słowo “hugsjá” oznacza widzieć przez umysł lub w umyśle i wyraża koncepcję, według której umysł ma potencjał widzenia dalej niż sięga wzrok. Przeplatając tradycyjne i współczesne myśli, dźwięki i instrumenty, muzycy zapraszają słuchacza na wyrazistą podróż, odkrywającą zamierzchłą historię i tradycje norweskiego wybrzeża. Wydanie albumu ” Hugsjá” przez norweską wytwórnię płytową By Norse Music zaplanowano na 20 kwietnia 2018 r.

„Hugsjá”, projekt o którym rozmawialiśmy z Selvikiem niemal rok temu, została stworzona na potrzeby Międzynarodowego Festivalu w Bergen w 2017 i podczas niego została zaprezentowana po raz pierwszy w ramach serii koncertów o nazwie „Nordvegen” („Północna droga”). Muzyka powstała z inspiracji lokalną historią i tradycjami każdego z odwiedzonych miejsc. „Hugsjá” miała swoją światową premierę podczas koncertu otwarcia w Bergen, w hali koncertowej Grieghallen, po czym materiał został nagrany i wydany w ramach pełnego albumu.

Podczas festiwalu Roadburn 2018 obędzie się koncert “release party” oraz międzynarodowa premiera na żywo albumu “Hugsjá”. Wydawnictwo można zamówić między innymi poprzez stronę By Norse Music.

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.