Iron Maiden zagrali dziś we Wrocławiu mecz piłkarski!

2

Mamy dla Was informację, którą publikujemy jako jedni z pierwszych! 32 lata temu Żelażna Dziewica rozegrała we Wrocławiu mecz piłkarski – dziś, na dzień przed ich koncertem, zrobili to ponownie na stadionie przy ul. Metalowców! Ekipa Iron Maiden wystąpiła przeciwko drużynie wrocławskich dziennikarzy – spotkanie zakończyło się wygraną brytyjskiej legendy 10:1. W ekipie angielskiej zagrali między innymi Steve Harris, basista i założyciel Iron Maiden, technicy zespołu i grupa Raven Age. Radio Wrocław reprezentowali Marek Zoellner i Gregor Niegowski.

Poprzednie takie spotkanie miało miejsce 32 lata temu, również we Wrocławiu. Wtedy ekipa dziennikarzy przegrała z muzykami 6 do 1. Brał w nim udział Zdzisław Smektała, wieloletni wrocławski felietonista, dziennikarz, poeta i muzyk. 30 lat temu to on strzelił honorowego gola wrocławskich dziennikarzy. Dziś na przeciw Żelaznej Dziewicy stanęli m.in. szef serwisów internetowych Radia Wrocław, wielki fan metalu – Marek Zoellner oraz znakomity na murawie – Gregor Niegowski.

Marek Zoellner komentuje:

Móc powiedzieć: Zagrałem z Iron Maiden – to ogromna frajda. Ale pochwalić się, że zagrało się z nimi w piłkę i to jeszcze w takim historycznym meczu, w dodatku w czasie piłkarskich Mistrzostw Europy… Za nastolatka nosiłem długie włosy i o ich koncercie mogłem tylko pomarzyć. Dziś mogę marzyć o długich włosach, na długie pióra nie ma szans, ale… co mi tam. Zagrałem z Ironami! W gałę!!!

Poniżej kilka zdjęć autorstwa Andrzeja Owczarka oraz wideo z meczu sprzed 30 lat:

iron-maiden-mecz iron-maiden-mecz2iron-maiden-mecz3 iron-maiden-mecz4

Udostępnij to

O autorze

Jędrek Chałabis

Miłośnik muzyki, motoryzacji i dobrego kina. Domorosły gitarzysta. Wielbiciel whisky oraz piwa rzemieślniczego. Uzależniony od dobrego rocka i angielskiego humoru.