Insomnium pracuje w studiu nad nową płytą

0

Po dobrze przyjętym ostatnim albumie „Winter’s Gate” z 2016 r. Finowie z Insomnium rozpoczęli nagrywanie nowej płyty, której premiera ma nastąpić jesienią tego roku.

Będzie to ósme studyjne wydawnictwo grupy. Perkusja jest nagrywana w SF Studio z inżynierem Kimmo Perkkiö. Następnie prace będą kontynuowane w Teemu Aalto Music Productions w Kotce, a Jens Bogren zajmie się miksem w Fascination Street Studios w Szwecji.

Mówi gitarzysta, Markus Vanhala:

Ponownie, kiedy dni stawały się coraz ciemniejsze, a noce zimniejsze nasza ścieżka zawiodła nas w ciemność. Zameldowaliśmy się w naszej tradycyjnej leśnej chatce, kwaterze głównej, w południowej Finlandii, żeby ćwiczyć nowy materiał i sprawdzić (nie)rzeczywistość. Wyszliśmy z dziesięcioma utworami pełnymi tej dobrej, starej fińskiej melancholii, smutku i nieszczęścia, a teraz nadszedł czas, aby zarejestrować to wszystko na taśmie, żebyście je usłyszeli. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia nagrywania w studiu i pozwolenia, by procesy twórcze znów zaczęły się wznosić i opadać!

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/