Głosowanie fanów w Rock and Roll Hall of Fame rozstrzygnięte

0

Jeden z najbardziej znanych plebiscytów rock’n’rollowych odbywa się corocznie od 1986 r. W 2018 gala będzie miała miejsce 14 kwietnia w Public Hall w Cleveland. Niedawno poznaliśmy nominacje, które są wybierane przez mniej więcej 900 ekspertów ze świata muzyki rockowej. Rok temu do laureatów dołączyli Electric Light Orchestra, Joan Baez, Journey, Pearl Jam, Tupac Shakur i Yes.

Jakiś czas temu wprowadzono także możliwość głosowania ludzi na nominowane kapele za pośrednictwem strony internetowej. Ma ono wpływ na późniejsze werdykty, ponieważ jury bierze pod uwagę jego wyniki. Warto wspomnieć, że doświadczenie pokazuje, iż zespoły, które to głosowanie wygrywały, wstępowały później do tego plebiscytu. Od kiedy wprowadzono tę metodę, nie miała miejsce jeszcze inna sytuacja. Także 5 grup z najlepszymi wynikami będą miały większą szansę, aby dostać się do Rock and Roll Hall of Fame, ponieważ zostaną umieszczone w oddzielnej karcie do głosowania.

Tym razem głosowanie fanów wygrał zespół Bon Jovi z wynikiem 1,162,098 głosów. Wyprzedzili oni The Moody Blues (947,726), Dire Straits (613,726), The Cars (552,707) czy Judas Priest (538,467). Możemy się więc spodziewać, że muzycy Bon Jovi z dużym prawdopodobieństwem zostaną wprowadzeni do tzw. Salonu Sław.

Udostępnij to

O autorze

Muzyka od zawsze była niezwykle ważną częścią mojego życia. Kiedy poznałam jej rockowo-metalowy świat, kompletnie przepadłam. Mój gust jest dość zróżnicowany, ale to jednak ten rodzaj muzyki gra mi w duszy i płynie w moich żyłach.