Dirk Verbeuren czuje się w Megadeth jak w domu

0

Po tym, gdy Chris Adler opuścił szeregi Megadeth na rzecz swojej macierzystej formacji Lamb of God, wielu fanów zespołu zastanawiało się, kto zajmie jego miejsce. Ostatecznie wybór padł na Dirka Verbeurena, znanego z występów w takich grupach jak Soilwork czy Scarve, w którym gra do dziś. Perkusista w wywiadzie przeprowadzonym dla Metal Messiah Radio opowiedział o swoich wrażeniach, jakie wywarły na nim spotkanie z muzykami Megadeth:

Jest świetnie Wszyscy są tu bardzo bardzo wyluzowani. świetni ludzie i do tego bardzo mili. Dzień później porozmawiałem przez dłuższy czas z Davem. Jest to facet otwarty na wszelkie opinie.

Bębniarz wypowiedział się szerzej na temat jego współpracy z samym Davem Mustainem:

Byłem z nimi przez miesiąc w trasie i było po prostu świetnie. Sądzę, że to kwestia dopasowania się do reszty. Grałem w różnych zespołach przez 25 lat, więc wiem, na czym to polega. Znam swoje miejsce w zespole i dlatego staram się robić to, czego oczekuje ode mnie reszta zespołu. Natomiast jeśli chcą znać moją opinię, chętnie się z nimi nią dzielę. I tak też jest w Megadeth. Dave zawsze mnie pyta “Co sądzisz o tym kawałku? Myślisz, że powinniśmy go zagrać?”. To sprawia, że czuję się z nimi jak w domu.

Verbeuren zdradził również, że jest wieloletnim fanem Megadeth. Jego ulubionym albumem jest m.in. “Rust In Peace”, w którego nagrywaniu brał udział Nick Menza. Muzyk opowiedział o tym, jakie towarzyszą mu uczucia, gdy gra utwory, na których Menza położył swoje pierwsze ślady:

Nick miał charakterystyczny swingujący styl, który wyraźnie odczuwam, gdy gram jego utwory. Dzień w którym odszedł był dla mnie bardzo dziwny, gdyż tego samego dnia grałem swój drugi koncert z Megadeth. Co więcej, zmarł w klubie w Los Angeles, w którym również bywam, gdyż jest oddalony o 10 minut drogi od mojego domu. Jego śmierć zszokowała wszystkich, szczególnie Dave’a i Davida. To było dla nas trudne przeżycie. Jednak miło było w tym samym czasie móc złożyć mu hołd. Granie utworów, do których również przyczynił się Nick, traktuję bardzo emocjonalnie. Odszedł zdecydowanie przedwcześnie.

Aktualnie Megadeth jest w trackcie trasy koncertowej po Ameryce Północnej, promującej ich najnowszy album “Dystopia” przy wsparciu takich zespołów jak Suicidal Tendencies, Metal Church i Havok.

Udostępnij to

O autorze

Damian Piechota

Metalowy esteta z duszą punkowca. Rozmiłowany w klasyce, aczkolwiek niestroniący od muzycznych eksperymentów. Na ogół interesuje się historią metalu i wszystkiego, co z nim związane, jednak bacznie przyglądam się również, temu co jest teraz. Jeśli chcecie pogadać o muzyce, to walcie śmiało, a na pewno odpiszę.