10 zespołów pędzących własny alkohol

1

Nie od dziś wiadomo, że napoje wyskokowe pomagały wokalistom na problemy z gardłem i gładkie, niczym nieskrępowane frontmanowanie, perkusistom na załapanie odpowiedniego i płynnego swingu, gitarzystom na otwarcie oczy i uszu na palcołomne chwyty, zaś basistom w zapętlaniu soczystych groove’ów. Środowisko rockowe i metalowe jest po prostu przesiąknięte procentami, które także pomagają fanom w przełamywaniu swojej wewnętrznej nieśmiałości i ruszeniu ku uciesze giętkich kości wprost w same serce szalejącego mosh pitu.

Jak się okazuje, podniebienia części doskonale nam znanych wykonawców zmusiły ich do zmiany swojego statusu z konsumenta na producenta alkoholu. Od wódki po wino, od Pale Ale po tradycyjnego bourbona, od Motörhead po Puscifera.

Dziś chcielibyśmy zaprezentować wam 10 alkoholowych marek za których produkcją i smakiem stoją ludzie upajający nas na co dzień swoją muzyką. Ciekawe czy kompozycje smakowe zaklęte w tych butelczynach i puszkach są równie wyborne jak ich ścieżka dźwiękowa. O tym będziecie musieli się przekonać sami!

1. Motörhead

Jak się okazuj,e Lemmy Kilmister przoduje nie tylko w ilości spożywania, lecz również w ilości produkcji alkoholi sygnowanych nazwą zespołu. Wybór pomiędzy piwem, wódką, a winami okazał się zbyt trudny dla Motörhead, dlatego niezależnie od tego czym lubimy się truć, na pewno każdy znajdzie dla siebie coś idealnego i opatrzonego czarną etykietą z wykrzywionym do nas przyjaźnie Snaggletoothem.

Shiraz (wino czerwone)

10 alkoholów od metalowych zespołów

Litraż: 750 ml
Moc: 13,5%
Rocznik: 2009
Kraj pochodzenia: Australia
Cena (za szt.)€13,70
Gdzie kupić: www.motorhead-drinks-shop.com

Rose (wino różowe):

10 alkoholów od metalowych zespołów

Litraż: 750 ml
Moc: 12%
Rocznik: 2013
Kraj pochodzenia: Australia
Cena (za szt.)€13,20
Gdzie kupić: www.motorhead-drinks-shop.com

 Bastards Lager (piwo)

Litraż: 750 ml  Moc: 13,5%  Rocznik: 2009  Kraj pochodzenia: Australia  Cena (za szt.): 13,70 euro

 

Litraż: 330 ml
Moc: 4,7%
Rocznik: 2012
Kraj pochodzenia: Szwecja
Fermentacja: dolna (lager)
Cena (za szt.): €2,65
Gdzie kupić: www.motorhead-drinks-shop.com

Vödka (wódka)

öLitraż: 700 ml
Moc: 40%
Kraj pochodzenia: Szwecja
Cena (za szt.): €34,15
Gdzie kupić: www.motorhead-drinks-shop.com

 2. The Sword

Teksańczycy z stoner doom metalowego The Sword postawili na tradycyjny, stylizowany na brytyjski Pale Ale, jeżeli chodzi o wyroby alkoholowe. Od 2013 roku produkcją i rozlewaniem tego prawdziwie heavy metalowego trunku zajmuje się Real Ale Brewing Company, położone w rodzinnym stanie zespołu. Iron Swan Ale posiada gorzki i głęboki smak dzięki zastosowaniu angielskich odmian chmielu.

Iron Swan Ale (piwo)

10 alkoholów metalowych zespołówLitraż: 335 ml
Moc: 5.5%
Rocznik: 2013
Kraj pochodzenia: USA, Texas
Fermentacja: górna (ale)\
Cena (za szt.): nieznana (oferta specjalna)
Gdzie kupić: www.realalebrewing.com

3. Anthrax

Podobnie jak muzyka tej kapeli jest przykładem oldschoolowego i głęboko zakorzenionego w amerykańskiej kulturze thrashu, ich Indians to solidny i tradycyjny bourbon destylowany dzięki współpracy z Jefferson’s Bourbon w stanie Kentucky. Ognista woda Indians od Anthrax leżakuje w specjalnych dębowych beczkach, nim wprowadza nas w “War dance”.

Indians Staight Bourbon Whisky (single barrel)

10 alkoholów metalowych zespołówLitraż: 700 ml
Moc: około 40%
Rocznik: 2014
Kraj pochodzenia: USA, New Jersey
Leżakowanie: beczki dębowa (single barrel)
Cena (za szt.): $75 lub $100 (razem z shippingiem)
Gdzie kupić: www.acbottlecompany.com

4. Megadeth

Chyba każdy fan ciężkiej muzyki zna owiane ciepłym alkoholowym oddechem legendy dotyczące wyrzucenia Dave’a Mustaine’a z Metalliki. Jak się okazuje frontman Megadeth obecnie preferuje czerwone wina pochodzące z jego prywatnych winnic w południowej Kalifornii, umiejscowionych niedaleko słonecznego San Diego. Mustaine wraz ze swoją żoną Pam oraz wspierając się fachowymi radami Fallbrook Winery wypuścił w zeszłym roku serię czerwonych win Mustaine Vineyards Cabernet Sauvignon California Symphony Interrupted Select, których pierwsza partia rozeszła się całkowicie już w pierwszych 3. dniach sprzedaży.

Blood of Heroes (wino czerwone, odmiana Syrah)

10 alkoholów od metalowych zespołówLitraż: 750 ml
Moc: 14,8%
Rocznik: 2011
Kraj pochodzenia: USA, Kalifornia
Cena (za szt.): $40
Gdzie kupić: www.mustainevineyards.com

Symphony Interrupted Select Cabernet Sauvignon (wino czerwone, odmiana Cabernet Sauvignon)

10 alkoholów metalowych zespołówLitraż: 750 ml
Moc: około 14%
Rocznik: 2012
Kraj pochodzenia: USA, Kalifornia
Cena (za szt.): wyprzedane

5. Mastodon

Artyści z progresywnego Mastodona nie tylko muzycznie odrzucają wszelkie półśrodki. Ich Black Tongue Beer to podwójna czarna IPA, którą waży brytyjski Signature Brew. Choć piwo jest dość mocne, przez jego intensywny smak przebijają się charakterystyczne dla IPA nutki cytrusowe.

Black Tongue Beer (piwo Indian Pale Ale)

10 alkoholów metalowych zespołówLitraż: 330 ml
Moc: 8,3%
Rocznik: 2013
Kraj pochodzenia: Wielka Brytania
Fermentacja: górna (ale)
Cena (za szt.): £3.99
Gdzie kupić: www.signaturebrew.co.uk

6. Slayer

Jako że najpopularniejsze wśród thrasherów piwo nie ma odpowiedniego, krwistego zabarwienia, Slayer postawił na czerwone wina odmiany Cabernet Sauvignon, nazywając je wdzięcznie Reign In Blood. Podobnie jak wina Mustaine’a z Megadeth, winogrona z których powstaje Reign In Blood dojrzewają w mocnym, kalifornijskim słońcu.

Reign In Blood (wino czerwone, odmiana Cabernet Sauvignon)

10 alkoholów metalowych zespołówLitraż: 750 ml
Moc: 12,5%
Rocznik: 2010
Kraj pochodzenia: USA, Kalifornia
Cena (za szt.): €34,15
Gdzie kupić: www.slayer-drinks-shop.com

7. Queensrÿche

Gdy szeregi zespołu zasilał jeszcze wokalista Geoff Tate, to dbał o swój 4-oktawowy głos czerwonym winem Insania, sygnowanym swoim nazwiskiem. Ten orzeźwiający trunek zyskał sobie przychylność nie tylko fanów kapeli Tate’a, lecz także entuzjastów win, którzy w 2012 roku nagrodzili je 92 punktami na łamach Wine Enthusiast Magazine.

Geoff Tate Insania Red (wino czerwone, odmiana Bordeaux)

10 alkoholów metalowych zespołówLitraż: 750 ml
Moc: 14,8%
Rocznik: 2010
Kraj pochodzenia: USA, Kalifornia
Cena (za szt.): $35
Gdzie kupić: www.threeriverswinery.com

8. Iron Maiden

Dzięki browarowi Robinsons Beers kawałek Iron Maiden, ‘The Trooper’, zyskał niepowtarzalny, piwny smak British Ale. Mieszanka chmielów Golding, Bobec oraz Cascade oraz subtelny posmak owoców cytrusowych sprawił, że miliony fanów Żelaznej Dziewicy szturmują butelkę za butelką piwa zachwalanego przez Bruce’a Dickinsona.

10 zespołów pędzących własny alkoholLitraż: 500 ml
Moc: 4,8%
Kraj pochodzenia: Wielka Brytania
Fermentacja: górna (ale)
Cena (za szt.): £2
Gdzie kupić: www.ironmaidenbeer.com

9. Tool/Puscifer

Wokalista Tool, Maynard James Keenan, siedzi w przemyśle winiarskim już niemal od dekady i w swoich winnicach produkuje białe, różowe oraz czerwone wina. W położonych w suchej Arizonie winnicach dojrzewają dwie niezależne serie win – Caduceus oraz Merkin Vineyards. James kusi nie tylko mrocznymi nazwami takimi jak Anubis, Nagual De La Naga czy Kitsune, lecz także zapewnieniem, że jego wyroby posiadają niepowtarzalny, nieporównywalny do innych odmian win smak.

Primer Paso (wino czerwone)

10 alkoholów metalowych zespołówLitraż: 750 ml
Moc: 13,5%
Rocznik: 2010
Kraj pochodzenia: USA, Arizona
Cena (za szt.): $50
Gdzie kupić: www.caduceus.org

10. AC/DC

Australijski zespół kopie już nie tylko elektryzującą muzyką, lecz także 5-litrowymi kegami własnego piwa. Piwo AC/DC to full lager, który warzony jest z niemiecką precyzją według Rock’n Rollowego manifestu z 1973 roku oraz Bawarskiego Prawa Czystości z 1516 roku, jak chwali się jego producent.

AC/DC Premium Lager Beer

10 alkoholów metalowych zespołówLitraż: 5000 ml
Moc: 5%
Kraj pochodzenia: Niemcy
Fermentacja: dolna (lager)
Cena (za szt.): €18.50
Gdzie kupić: www.acdc-beverage.com

Udostępnij to

O autorze

materonin

Sierżant rezerwy, spawacz i wokalisto-basista kapeli Heat Affected Zone. Jestem wyznawcą Dio oraz zwolennikiem grania, słuchania, podnoszenia i picia ciężkich rzeczy. Żeruję w mosh pitcie i wciągam kofeinę. "Second sun is rising to eclipse the first" STAY HEAVY! \m/