Demonical, Lik i Of Fire – potrójne uderzenie ze Szwecji już jutro U Bazyla

0

6 listopada w Klubie u Bazyla w Poznaniu wystartuje europejska trasa Carnage Manifesto. Potrójny cios rozkręconym na full bossem HM-2 zadadzą Demonical, Lik oraz Of Fire.

Gdzie, kiedy i o której?

Carnage Manifiesto: Demonical, Lik, Of Fire
6.11.2018 Poznań, U Bazyla
bilety: 50/60zł
info: lefthandsounds.org

Demonical (Death Metal, Szwecja)

Założony w 2006 r. przez członków Centinex zespół odwiedzał Polskę już wielokrotnie. W Poznaniu, Szwedzi z Demonical gościli trzykrotnie: po wydaniu przełomowej płyty „Death Infernal” (2012), na wspólnym koncercie z Gehenna (2015) oraz rok później u boku October Tide. Wydany na początku roku, piąty w dyskografii album „Chaos Manifesto” (Agonia Records) to zarazem pierwszy album, na którym za mikrofonem pojawił się Alexander Högbom (October Tide, ex-Centinex). Wydawnictwo zbiera wysokie noty i potwierdza klasę Demonical w umiejętnym rekonstruowaniu deathmetalowej klasyki naszych sąsiadów z drugiej strony Bałtyku.

Lik (Death Metal, Szwecja)

Tęsknicie za Dismember? Pamiętacie, jak ekipa Freda Estby’ego i Mattiego Kärki niszczyła na żywo, albo do dziś żałujecie, że jej koncerty możecie oglądać jedynie na DVD albo spiracone na YouTube? Koniecznie powinniście poznać Lik! Trzech dżentelmenów ze Sztokholmu, w tym znany z Katatonii Niklas Sandin, od debiutanckiego „Mass Funeral Evocation” udowadnia, że nikt bardziej nie zasługuje na miano następców twórców „Like an Everflowing Stream”. Potwierdza to wydany w tym roku, doskonały album „Carnage”. Plugawe brzmienie, brutalność, niezdrowa fascynacja przemocą i zaraźliwe melodie sprawiły, że album rzucił na kolana nowe rzesze fanów metalu śmierci, a także uplasował się w oficjalnych zestawieniach sprzedaży w Szwecji i Niemczech.

Of Fire (Death Metal, Szwecja)

Co może grać zespół, który swą nazwę zaczerpnął z numeru, który otwiera kapitalny „Death Metal” Dismember? Of Fire, których nowy album ukaże się już wkrótce nakładem hiszpańskiej Art Gates Records rozpocznie to listopadowe święto z brzmieniem ukręconym na legendarnym efekcie Boss HM-2.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/