Deftones: Na nowym albumie zagra Jerry Cantrell

0

Na najnowszym albumie numetalowców z Deftones, który ma ukazać się we wrześniu br., gościnne solo zagra Jerry Cantrell z Alice In Chains. Wokalista Deftones, Chino Moreno, w wywiadzie dla radia 92.3 KOMP FM powiedział jak doszło do współpracy z gitarzystą:

Jerry jest na nowym albumie. Nie mam pojęcia czy chciał aby ta wiadomość się już teraz rozniosła, w każdym razie puściłem farbę. On po prostu przyszedł… Było demo jednego utworu i wtedy pomyślałem: “Jest w nim wolne miejsce.”

Moreno dodał:

W utworach Deftones tak naprawdę nie ma jako takich solówek. Ale w tym utworze było miejsce, niekoniecznie dla takiego typowego solo, ale dla czegoś takiego co robi Jerry, dla jego stylu i jego sposobie gry na gitarze. Więc wysłałem mu demo, on przysłał mi je z powrotem jakieś 2 dni później. Gdy nagrywaliśmy finalną wersję utworu, on przyszedł i nagrał swoją partię. To było fantastyczne. To tak jakbyś słuchał utworu Deftones, ale wyczuwasz tę lekką nutę Alice In Chains i to wszystko razem pasuje. Mi, jako fanowi AIC, gdy siedziałem z tyłu, pojawiła się łezka w oku.

deftones

jerry-cantrell

Udostępnij to

O autorze

Jędrek Chałabis

Miłośnik muzyki, motoryzacji i dobrego kina. Domorosły gitarzysta. Wielbiciel whisky oraz piwa rzemieślniczego. Uzależniony od dobrego rocka i angielskiego humoru.