David Ellefson o składzie Megadeth: “Nie mogę wypowiedzieć się otwarcie na ten temat”

0

W nowym wywiadzie dla portalu Hot Metal, David Ellefson nie potwierdził ale też nie zaprzeczył pogłosek o dołączeniu Chrisa Adlera oraz Kiko Loureiro do nowego składu Megadeth. Basista Dave’a Mustaine’a zdradził również, że materiał na 15. album kapeli będzie “kopał po dupsku” zaś proces jego nagrywania ruszy już w maju. Poniżej tłumaczymy najciekawsze fragmenty rozmowy z Davidem Ellefsonem.

David Ellefson o pogłoskach jakoby do zespołu miał dołączyć Chris Adler z Lamb of God oraz Kiko Loureiro z Angra:

To jeszcze nie jest dokładnie ustalone i nie mogę wypowiedzieć się otwarcie na ten temat. Wiadomym jest, że wracamy do studia. Póki co nadal robimy próby przed ostatnią fazą przedprodukcji i zanim zaczniemy nagrywanie materiału.

O tym jak przebiega proces przygotowawczy do nagrywania i kiedy spodziewać się nowego albumu:

Jeżeli chodzi o sam proces pisania kawałków to jest on praktycznie skończony. Oczywiście mogą się pojawić jakieś zmiany w utworach w samym studiu do którego wejdziemy najprawdopodobniej w maju.

Mieliśmy już wyznaczone daty tras koncertowych na sierpień. Przesunęliśmy je co, mówiąc szczerze, jest dobrą rzeczą, bo daje nam nieco więcej swobody i czasu, który jest nam potrzebny na zrobienie tego świetnego nagrania w ustalonym terminie. Więc jakoś w następnym roku mamy nadzieję wypuść kolejny krążek Megadeth.

O brzmieniu powstającego materiału:

Nie chcę myśleć o nim jako o czymś chwytliwym i wpadającym w ucho. Wolę myśleć, że to ten materiał będzie cholernie kopał po dupsku. Na tym krążku będzie parę bardzo ciężkich rzeczy, które jednocześnie będą zdecydowanie pokażą innowacyjność w twórczości Megadeth… w dobrym znaczeniu tego słowa. Żadnego skrętu w popowym kierunku ani niczego podobnego.

Udostępnij to

O autorze

materonin

Sierżant rezerwy, spawacz i wokalisto-basista kapeli Heat Affected Zone. Jestem wyznawcą Dio oraz zwolennikiem grania, słuchania, podnoszenia i picia ciężkich rzeczy. Żeruję w mosh pitcie i wciągam kofeinę. "Second sun is rising to eclipse the first" STAY HEAVY! \m/