Dave Mustaine: Wszyscy w Megadeth wysyłają swoje pomysły do wytwórni

0

Lider Megadeth, Dave Mustaine, w wywiadzie udzielonym 101 WRIF zdradził ciekawostkę na temat powstawania nowych nagrań, co wiąże się również z nowym krążkiem, na który według wcześniejszych zapowiedzi gitarzysty nie powinniśmy już długo czekać. Wszystkie riffy, jakie napisali pozostali muzycy zespołu są wysyłane nie tylko do niego, ale również do wytwórni. Dave zaznacza, że jest to świetny sposób, aby uchronić się przed utratą dobrego materiału:

Wszyscy to robimy – wszyscy w końcu mamy parę świetnych pomysłów. Problem w tym, że potrafi ich się nazbierać. Ja nauczyłem się, już jakiś czas temu, że zamiast ryzykować przyjaźń i wybuch nowych problemów przy wysyłaniu nowego materiału lepiej wysłać je do wytwórni, jeżeli im się spodoba to możemy myśleć co dalej. To dlatego, że do dupy byłoby, gdyby zachodziły sytuacje, że ktoś z muzyków ma świetny utwór i wysyła mi go, ale tego dnia byłem zawalony robotą czy pracowałem nad czymś zajmującym i ostatecznie nie wsłuchałem się w kompozycję i tym sposobem jest stracona na zawsze. Do dupy.

Megadeth planuje wydać kolejny krążek już w 2018 roku, utrzymując dotychczasowy cykl około dwóch lat pracy na materiał na nową płytę. Poprzeczka jest zawieszona dosyć wysoko, bowiem wydana w 2016 roku “Dystopia” została wyjątkowo ciepło przyjęta zarówno przez fanów, jak i krytyków.

Udostępnij to

O autorze

Patryk Kowalski