Cochise zapowiada szósty studyjny album

0

Perkusja zostanie zarejestrowana w Białostockim Hertz Studio, natomiast gitary, bas i wokal w Studiu „Nagrywatornia” Daniela Baranowskiego, który po raz kolejny będzie producentem albumu.

Album zatytułowany „Exit: A Good Day To Die” ukaże się 18 października 2019 roku nakładem Metal Mind Productions. Więcej szczegółów wkrótce. 

O płycie wypowiedzieli się muzycy:

Wojtek: Nowa płyta będzie miała wiele wspólnego z poprzednimi albumami Cochise, zwłaszcza „Swans And Lions”. Ten sam skład, ten sam sposób nagrywania (perkusja w Studiu Hertz, reszta w “Nagrywatorni”), podobny sposób komponowania. Będą jednak pewne różnice. Nie chcemy przecież nagrać „S&L II” (śmiech). Przede wszystkim, po wielu latach wróciliśmy do języka ojczystego w niektórych tekstach. Po „kilku-płytowej” przerwie ponownie nawiązaliśmy też bliższy kontakt z Indianami. Ogromna zasługa w tym Andrzeja Pągowskiego, który zaprojektował wspaniałą okładkę i zajął się “indiańską” grafiką naszej płyty.

Paweł: Tytuł płyty „Exit: A Good Day To Die” został zaczerpnięty z dokumentu o asymilacji kulturowej Indian i ich walce z białymi o prawa człowieka. Te słowa wypowiedział w budynku sądu w Custer w Dakocie Płd. w styczniu 1973 roku Dennis Banks, lider Ruchu Indian Amerykańskich AIM (American Indian Movement). „Dzisiaj jest dobry dzień, by umrzeć, ponieważ zawarte jest w nim całe moje życie”. Powiedzenie to odwołuje się do możliwości, jakie wyłaniają się z dokonania przeglądu życia i dokończenia tego, co pozostawało niedomknięte. Dla Cochise niektóre drzwi nadal pozostają otwarte….

„Exit: A Good Day To Die” – lista utworów:

 1. Bad Animal/s
  2. Last Ride
  3. Angel Dust
  4. The Weeping Song (Nick Cave cover)
  5. Pustki
  6. Karzeł
  7. W Pomroczach
  8. Superstar
  9. Ring O’Roses
  10. Space Of Love
  11. Oceany

Cochise – skład: 
Paweł Małaszyński – wokal
Wojtek Napora – gitara
Radek Jasiński – bas
Adam ‘Argon’ Galewski – perkusja

Udostępnij to

O autorze

Avatar

"Ludzie myślą, że nigdy nie dorosnę. Ale nie mam wyjścia. Nie mam już 21 lat."