Carla Harvey (Butcher Babies): “To świetne, że mamy teraz tak wiele kobiet w metalu”

1

Jedna z dwóch wokalistek Butcher Babies, Carla Harvey, udzieliła niedawno wywiadu dla Huffington Post. Carla skomentowała wpływ kobiet, które przez lata pojawiały się w metalu na rozwój tego gatunku muzycznego:

Cała sprawa definitywnie zmieniła się od czasów, gdy byłam dzieciakiem. Nie miałam żadnej metalowej kobiety, na której mogłabym się wzorować, gdy byłam młoda. Była co prawda kilka dziewczyn, które przykuwały moją uwagę, jak Wendy O. Williams, jednak ona była bardziej punkowa. Albo kobiety takie jak Betsy Bitch. W latach 90′ było kilka kobiecych zespołów, jak L7, Hole czy PJ Harvey, które uwielbiałam, ale jeśli chodzi o metal, to nie było zbyt wiele metalowych kobiet.

Ciągnęło mnie w kierunku zespołów z męskimi frontmanami z przymusu, ale myślę, że to świetne, że mamy teraz tak wiele kobiet w metalu, co jeszcze bardziej zwiększa ilość dziewczyn, które słuchają tej muzyki. To dobra rzecz dla każdego. Jeśli jesteś facetem, to chcesz dziewczyny na koncertach, prawda? (śmiech) To sytuacja, w której obie strony wygrywają.

Carla dodaje:

To wspaniałe, że młode dziewczyny uważają, że fajnie jest słuchać metalu. Dla przykładu, gdy ja byłam młodsza, dorastałam w czarnej dzielnicy, sama jestem mulatem, więc nikt nie przypuszczał, że zacznę słuchać rock and rolla. Poznałam jednak takie grupy jak Living Colour, Fishbone, zobaczyłam Slasha i zdałam sobie sprawę, że w rock and rollu jest masa Afroamerykanów. Tak samo wygląda to z młodymi dziewczynami, które chcę być częścią metalowej sceny, ale nie są do końca pewne, czy to dla nich dobre czy nie. Widzą, jak kobiety występują na scenie i dają czadu, przez co czują, że to fajne i mogą być tego częścią.

W takim razie, która metalowa dziewczyna jest najbliższa Waszemu sercu?

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.