Blaze of Perdition: Zmiany na stanowisku gitarzysty i perkusisty

0

Black metalowy hord, wywodzący się z Lublina, Blaze of Perdition, poinformował właśnie o rozpoczęciu współpracy z nowymi muzykami. Grupa postanowiła przetasować swój skład i wymienić perkusistę oraz gitarzystę. W związku z tym, dotychczasowego bębniarza zespołu, Krzysztofa “Vizuna” Sarana, zastąpi DQ, znany z wcześniejszej gry w Mord’A’Stigmata, Arkonie oraz Morowe. Z kolei następcą Devasto i jednocześnie nowym gitarzystą został Marcin Rybicki z In Twilight’s Embrace.

Na Facebooku zespołu możemy przeczytać:

Po wielu latach, zdecydowaliśmy rozejść się z Vizunem. Powodem są różnice w muzycznej wizji oraz inne priorytety, jeśli chodzi o prowadzenie zespołu. Został on zastąpiony przez DQ, który wcześniej grał w jednej z najbardziej interesujących polskich kapel, Mord’A’Stigmata (oraz też w Arkonie i Morowe). Razem z Vizunem nagraliśmy trzy albumy studyjne: “The Hierophant”, “Near Death Revelations” i “Conscious Darkness” oraz kilka mniejszych wydawnictw.

Dodatkowo, nowym gitarzystą został M.R. z In Twilight’s Embrace, który zastąpi Devasto.

Vizun nagrał z Blaze of Perdition wspomniane wyżej albumy i występował z grupą od 2011 roku. Devasto z kolei grał z zespołem na przestrzeni lat 2015-2017.

W listopadzie zeszłego roku ukazał się 4. krążek studyjny black metalowców, zatytułowany „Conscious Darkness”. Wkrótce zespół rozpocznie trasę koncertową promującą nowe wydawnictwo. Blaze of Perdition w towarzystwie In Twilight’s Embrace i Domu Złego zawita do 10 miast (w tym 8 w Polsce), rozpoczynając 8 lutego w Lublinie, a kończąc 17 lutego w Bielsku-Białej.

8.02. Lublin, Graffiti
9.02. Warszawa, VooDoo 
10.02. Wilno, Rock River Club
11.02. Olsztyn, Andergrant
12.02. Gdańsk, Protokultura
13.02. Szczecin, K4
14.02. Łódź, Magnetofon
15.02. Wrocław, Liverpool
16.02. Bańska Bystrzyca, Tartaros
17.02. Bielsko-Biała, Rudeboy

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.