Będzie nowa płyta Soundgarden? Kim Thayil odpowiada

0

Soungarden po śmierci Chrisa Cornella w 2017 roku definitywnie zakończyło działalność. Muzycy wciąż mają jednak w archiwum wiele niepublikowanej muzyki.

W nowym wywiadzie dla Sirius XM gitarzysta Kim Thayil zdradził, że dokończenie prac nad ostatnim albumem jest “całkowicie możliwe”:

Myślę, że zdecydowanie nosimy w sobie kolejną płytę. Tak, rzeczy, które są napisane lub nagrane. Musimy tylko dostać pliki audio, wtedy popracowałbym nad gitarowymi rzeczami, które tam są, dodał inne rzeczy, Ben zrobi bas. Matt może dołączyć perkusję jaką chce. Możemy także zatrudnić producentów, by brzmiało to jak płyta Soundgarden i tak, zdecydowanie możemy to zrobić.

Nie powinno być żadnych przeszkód. Naprawdę nie ma, oprócz tego, że nie mamy tych plików, ale myślę, że to się w końcu wydarzy – byłoby to absurdalne, gdyby tak się nie stało. Ale to ciężkie sprawy – partnerstwo i własność.

Thayil wypowiedział się również na temat statusu Soundgarden oraz innych planów wydawniczych:

Wciąż brakuje dużej części, więc myślę, że jeżeli chodzi o katalog Soundgarden to wciąż będzie aktywny tak, jak tylko można. Jeżeli chodzi o niewydane nagrania, materiał na żywo, wciąż będę się tym zajmował, to moja rzecz, uwielbiam to. Wydawajmy płyty.

Jeżeli chodzi o… Nie widzę, biorąc pod uwagę zobowiązania, które mają inni członkowie zespołu oraz sentymenty i miłość względem Chrisa, nie widzę, byśmy się zebrali w innym składzie i zagrali trasę czy cokolwiek tak jak robiły to inne zespoły w przeszłości, bez niego.

Pełnej wypowiedzi możecie posłuchać poniżej:

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!