Znikający Punkt: Recenzja maxi singla: “(R)ewolucja”

1

Ta rock’n’rollowa bomba tykająca na południu Polski, wybuchła już m.in.: na antenie Radia Opole, Radia Park czy Radia Bunt, a klipy pojawiają się na kanale telewizji muzycznej Hardcore Worldwide, Blank TV oraz na scenie u Kuby Wojewódzkiego. Jest to zdecydowanie jeden z bardziej energicznych i żywiołowych zespołów muzycznych na polskiej scenie. Co prawda praca nad płytą ,,Śniadanie na Lansdowne Street’’ z niezależną wytwórnią w 2012r. nie zakończyła się udaną współpracą, to grupa nie zwolniła tempa. Wciąż wyruszała w Polskę, zarażając energia kolejne zastępy ludzi. Rok 2014 nie jest chwilą odpoczynku. Następują kolejne zmiany w składzie, dzięki którym wyruszyła trasa ,,Rock’n’Roll is Dead My Dear, Tou’re Next’’ obejmująca województwo śląskie i opolskie, a także światło dzienne ujrzał singiel o dźwięcznym tytule ,,Poland’’.

znikający punkt

Wreszcie rok 2015 powitał nas maxi singlem, rozpoczynającym “(R)ewolucję”. Zawiera on niestety jedynie 3 utwory, które stanowią świetny przedsmak albumu, który miejmy nadzieję powstanie jak najszybciej. Zdecydowanie nie jest to pozycja wpisująca się w kanony mainstreamu. Skupia za to uwagę wszystkich, ceniących sobie dobre, rock’n’rollowe granie. Jak tradycja nakazuje tekst ‘Rewolucji’ napisany jest po polsku. Jest to jedyna pozycja w ojczystym języku, jednak pozostałe produkcje wcale nie tracą przez to na wartości. Tym co najbardziej skupia uwagę, jest bezkompromisowy wokal. Damski, zadziorny i mocno zapadający w pamięci. Chwilami, brzmiący jak klasyki lat 80.

Chcąc nie chcąc, scena rock’n’rollowa zostaje przejmowana przez piękną płeć. Cieszy to męską część słuchaczy, bo oprócz świetnego grania, mogą podziwiać zjawiskowe kobiety. Dlatego Znikający Punkt przyjął się tak dobrze pośród fanów oraz zyskał wielu nowych zwolenników. Pozostaje nam teraz jedynie czekać na długogrający krążek, który tak jak maxi singiel świetnie poradzi sobie wśród odbiorców.

1. ‘(R)ewolucja- (R)evolution’
2. ‘Doll’
3. ‘Fairy Tale’

Wyro(c)k

71%
71%
2 Minutes to Midnight

0-10 Sad But True
11-20 Bad Reputation
21-30 Wild Thing
31-40 Satisfaction
41-50 Another Brick in the Wall
51-60 Proud Mary
61-70 Highway To Hell
71-80 2 Minutes to Midnight
81-90 Ace of Spades
91-100 Master Of Puppets

 • Pierwsze wrażenie
  7.5
 • Instrumentarium
  7
 • Wokal
  7
 • Brzmienie
  7
 • Repeat
  7
 • Oceny czytelników (10 głosów)
  7.3
Udostępnij to

O autorze

Avatar

Pozornie cicha i spokojna, jednak potrafiąca bronić swojego. Mój brak zaszufladkowania pozwala na odkrywanie wielu talentów wśród rozwijającej się polskiej sceny muzycznej.