Veal

0

Veal 

Lokalizacja: Mieroszów

Gatunek: metal

Działalność: od 2008 r.

Waldemar Hajncel – Vocals
Maciej Morawski – Guitar
Łukasz Cyndzer – Guitar
Bartosz Dudycz – Drums
Michał Pawlak – Bass
Veal. Zespół, który pomimo trzecioligowego dotąd statusu, zdołał wkraść się na scenę przed światowymi gigantami z Gojira, Decapitated, czy ojcami rodzimego metalu z Acid Drinkers i Frontside, bez oficjalnego dorobku płytowego zyskując miano polskiego Lamb Of God.

W erze metalu „instant”, który wystarczy wsypać do kubka, zalać wrzątkiem i pomieszać, Veal zwraca się w stronę tradycji porzucając próbki na rzecz żywego organicznego bębna, 3,5-minutowe zlepki riffów zastępując dłuższymi, pieczołowicie skonstruowanymi aranżami, przywołując wspomnienia czasów, gdy muzyka mogła wymagać od słuchacza nieco więcej.

Panowie z Veal wychowani na Vivie Zwei i przegrywanych kasetach z nostalgią pielęgnują to, co bezpowrotnie zginęło wraz z poprzednim tysiącleciem, nie pozostając jednak dłużnym czasom współczesnym, nawiązując w swych dokonaniach do twórczości wspomnianej czołówki progresywnego i technicznego deathmetalu z Gojira i Decapitated, oddając miejscami ukłony w stronę Meshuggah, leżących bardziej na pograniczu epok Mastodon i Tool, czy budząc nieśmiertelne skojarzenia z groovemetalowym kwintetem z Virginii.

O ile taka mikstura może się wydawać mało wiarygodna, z jej oceną zalecamy wstrzymać się do dnia 4 lutego, kiedy to światło dzienne ujrzy „Age Of Overload” – pierwszy w pełni profesjonalny album Veal, wyprodukowany przy współpracy z Przemkiem „Perłą” Wejmannem w poznańskim studiu Perlazza.

Okraszony okładką autorstwa utytułowanego Pawła Kuczyńskiego krążek zawiera 8 piosenek będących satyrą na bezduszną pogoń contentu za feedbackiem, wojny hejterów i followersów, czy desperackie próby napompowania przebitego balonu lajków i wyświetleń, tak bardzo oddalających nas od tego, co kiedyś najważniejsze, a dziś obrośnięte warstwą cyfrowego kurzu – na muzyce samej w sobie.

Wyro(c)k

85%
85%
Ace of Spades

0-10 Sad But True
11-20 Bad Reputation
21-30 Wild Thing
31-40 Satisfaction
41-50 Another Brick in the Wall
51-60 Proud Mary
61-70 Highway To Hell
71-80 2 Minutes to Midnight
81-90 Ace of Spades
91-100 Master Of Puppets

  • Siła Uderzenia
    8.5
  • Oceny czytelników (4 głosów)
    7.9
Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.