Spatial

0

Spatial

Lokalizacja: Pyskowice

Gatunek: Metal

Działalność: od 2010 r. do teraz

Marek Szubert STRZYGA – wokal
Tomek Gawron JIMI – gitara
Wojtek Muchowicz BOCIAN – perkusja
Marek Tuskowski PREMIER – bas
Damian Kubiaczyk KUBEK – gitara
Horda Spatial powstała w styczniu 2010 roku. Kapelę założyło trzech obecnych muzyków Spatial- Kubek, Jimi i Bocian. Początki były jak zwykle trudne – zespół nie miał sali prób i szukał odpowiedniego miejsca do tworzenia utworów. W końcu udało mu się znaleźć miejscówę w rodzinnym mieście Pyskowice. Rozpoczęły się próby, w trakcie których kapela wciąż szukała brakujących członków zespołu, czyli basisty i wokalisty.

Jako pierwszy pojawił się basmen Pędzel (Wojtas). Grał on wcześniej w Besieger i gościł w Spatial ponad rok. Kolejnym był Doctor (Vates), ale i on na długo nie zabawił. Jeżeli chodzi o wokal to też przewijało się kilku wokalistów, ale to właśnie Strzyga (Marek Szubert) obudził drzemiące w zespole demony.

Warto odnotować, że debiut Spatial na scenie był całkiem efektowny – w 2011 roku kapela zagrała u boku legendy polskiego heavy metalu – TSA. W tym też roku ukazało się demo ,,Empire”, na którym znalazły się 4 kawałki.
W 2011 r. uregulował się również skład, w którym do tej pory w rolę basisty wciela się Premier, czyli Marek Tuskowski.

Pośród innych ciekawych kapel, z którymi grał Spatial, na pewno warto wspomnieć o takich grupach jak Alcoholica, Brüdny Skürwiel, Coprolith, Closterkeller, Devilish Impressions, Hate, Horrorscope, Lacrima czy Thermit.

W 2014 roku ukazał się pierwszy longplay grupy z Pyskowic, zatytułowany ,,Silence”. Wspomnieć należy również, że od 2012 roku Spatial organizuje festiwal Niech Cisza Milczy, na którym już od 3 lat możemy zobaczyć gwiazdy polskiej sceny metalowej. W tym roku ma zagrać Vader, a DeathMagnetic.pl jest jednym z promotorów imprezy, więc bądźcie czujni i sprawdzajcie naszą stronę w poszukiwaniu informacji!

75%
75%
2 Minutes to Midnight

0-10 Sad But True
11-20 Bad Reputation
21-30 Wild Thing
31-40 Satisfaction
41-50 Another Brick in the Wall
51-60 Proud Mary
61-70 Highway to Hell
71-80 2 Minutes to Midnight
81-90 Ace of Spades
91-100 Master of Puppets

  • Siła uderzenia
    7.5
  • Oceny czytelników (3 głosów)
    8.3
Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.