Citizen N.I.

0

Zespół Citizen N.I. został założony w grudniu 2016 roku w Seattle z inicjatywy Wojtka Roczona oraz Kevina Hessa.

Jest to bardzo nietypowa mieszanka wielu stylów muzycznych: rocka, electro oraz industrialu. Pierwszą emanacją owej twórczości jest piosenka „Between The Steps Of Titans”, uznawana za oficjalny początek projektu jako takiego oraz za swoisty hymn zespołu. Żywe układy gitary w połączeniu z ciężką elektroniką i syntezatorami tworzą bardzo sugestywną atmosferę, wylewającą się z głośników i uderzającą w świadomość słuchacza z wielką mocą.

Teksty zespołu poruszają tematykę psychologii człowieka, zwierzęcych zachowań, których nie może się wyzbyć, jego miejsca w ówczesnym świecie, problemów związanych z polityką oraz faktu jak codzienne duchy społeczeństwa same umniejszają swoje znaczenie, tworząc z siebie szary obraz kontur. Zespół zyskał duże uznanie oraz sporą gamę fanów, poprzez swoje bezkompromisowe przedstawianie rzeczywistości. M.in. został on zaproszony do wzięcia udziału w tegorocznym Castle Party.

Zespół od początku funkcjonował na zasadzie podziału ról, które w dość szybki sposób same się wyklarowały. Wojciech Roczon pozostaje głównym kompozytorem zespołu, jest również gitarzystą prowadzącym i operatorem syntezatorów. Kevin Hess odpowiada za kwestie związane z liryką oraz układem linii wokalnych, w których również bardzo często bierze udział Wojtek. Ostatnim członkiem zespołu został Krystian Pękalski (Arlekin) – jego agresywny i nietypowy styl gry jest ogniwem spajającym zespół. Żywe linie basu nadają muzyce podczas występów na żywo ogrom surowej energii.

16 lutego 2018 roku Citizen N.I. zagrają w klubie Ciemna Strona Miasta, Wrocław Plac gen. Walerego Wróblewskiego 3 wraz z Orbicide i Electro Fear. Więcej info w naszym kalendarzu koncertowym tutaj.

Facebook i Instagram zespołu.

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!