Zazula, John

0

A dokładnie John Zazula, znany także jako Johnny Z lub Jon “well is dry” (studnia jest sucha) Zazula. Jest właścicielem sklepu muzycznego Rock’n Roll Heaven oraz wytwórni płytowej Megaforce Records, którą założył wraz z żoną.

Będąc znaną i rozpoznawalną postacią w metalowym świecie na wschodnim wybrzeżu, po usłyszeniu dema No Life ’till Leather, Zazula postanowił sprowadzić Metallikę do Nowego Jorku (opłacił im przejazd), w celu zorganizowania dla nich małej trasy koncertowej z jednym z wiodących wówczas brytyjskich zespołów – Raven, oraz nagrania albumu. Jako, iż nie był w stanie załatwić zespołowi kontraktu nagraniowego, to został zmuszony założyć swoją własną wytwórnię Megaforce Records. Niedługo potem Zazula wydał debiutancki krążek Metalliki.

Po sukcesie “Kill ‘Em All” Zazula wypromował takie zespoły jak Testament, Overkill, Ministry i oczywiście Anthrax. Zaczęcamy do przeczytania wywiadu z Johnem Zazulą.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Typ urodzony 9 sierpnia 1989 roku (czyli dokładnie 44 lata po zrzuceniu bomby atomowej na Nagasaki). Pomimo tego iż uważam się za życiowego farciarza, luzaka który urodził się w czepku pod szczęśliwą gwiazdą, to i tak nieszczęścia chodzą po mnie parami. Skończyłem technikum drogowe, zdałem maturkę i egzamin zawodowy. Obecnie jestem pasożytem i wrzodem na niezbyt zdrowym organizmie narodowym, studiuję historię na UMK