Violent Dirge: reedycje „Elapse” dostępne w przedsprzedaży

0

17 czerwca ukaże się długo wyczekiwana reedycja klasyka polskiego death metalu – debiutanckiego albumu Violent Dirge – „Elapse”.

Po dwudziestu sześciu latach ten legendarny już krążek doczeka się w końcu swojej oficjalnej premiery na kompakcie oraz winylu nakładem Pagan Records. Płyta wydana zostanie z odnalezioną po latach oryginalną okładką autorstwa Mariusza Łechtańskiego. Mastering na wersję CD i winyl wykonał Haldor Grunberg z Satanic Audio.

„Elapse” to album wyjątkowy, wybiegający daleko poza obowiązujące w tamtych latach standardy. Mieszanka agresywnego, szybkiego i brutalnego death metalu oraz zaawansowanych technicznie riffów. Album nagrano w warszawskim CCS Studio, pod okiem i uchem Stana Bokowego, w grudniu 1992 roku. Za miks odpowiadał Adam Toczko z Modern Studio w Gdyni. Panuje opinia, że ta płyta została nagrana za wcześnie, że została doceniona za późno. Jedno jest pewne. Wykraczała poza standardy epoki, w której powstała. Dzisiaj, po latach, brzmi nadal jak prawdziwy klasyk.

Album dostępny jest w przedsprzedaży w następujących formatach:

– jewelcase CD
– gatefold LP, 180g. black vinyl
– gatefold LP, LIMITED 180g. silver vinyl
– T-shirt
– Longsleeve shirt

Tracklista:

1. Inapperception
2. Doomed to Unpractical Mind
3. The Lapse
4. Imaginary Imperfection
5. Enlivening Damn
6. Leprous Sanctity
7. Pessimum

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/