Uwolnić Furię – premiera autobiografii Davida Vincenta (Morbid Angel / I am Morbid)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Autobiografia Davida Vincenta ukaże się nakładem In Rock Music Press w połowie maja. Publikacja w polskim tłumaczeniu będzie miała około 300 stron wraz z kolorową wkładką ze zdjęciami pochodzącymi z prywatnego archiwum wokalisty. Do lektury zachęcać raczej nie musimy – każdy fan death metalu powinien bez wahania po nią sięgnąć.

David jest nie tylko doskonałym obserwatorem otaczającej go rzeczywistości, dysponuje również skonkretyzowanym oglądem na wiele kwestii, takich jak początki death metalu, rozwój Morbid Angel, wewnętrzne tarcia i problemy egzystencjalne, sytuacja społeczna Stanów Zjednoczonych, walka z systemem władzy, prace nad poszczególnymi albumami, religia. Jest też gawędziarzem, któremu daleko do poprawności politycznej i unikania kontrowersyjnych tematów. Książka “Uwolnić Furię” daje możliwość poznania zakulisowych losów zespołu i samego Vincenta, którego można oceniać różnie pod względem charakteru ale trzeba uznać za jednego z najwybitniejszych wokalistów death metalowych i  legend gatunku – i to niezależnie od tego, czy się z nim zgadzamy w kwestii przekonań czy nie.

O swojej książce David Vincent mówi tak:

Nie chciałem pisać konwencjonalnej autobiografii. Znacie taki rodzaj książek, w których muzyk zyskuje sławę, wypada z łask (ha!), a potem odzyskuje równowagę czekającą na końcu jego drogi do odkupienia. Przeszedłem przez niektóre z tych rzeczy, ale lubię myśleć, że lata, które spędziłem na tej planecie to coś więcej niż ta sama historia, którą inni opowiedzieli już wielokrotnie. Wiele z tego typu opowieści zdaje się dotyczyć narkotyków, uzależnienia, odwyków i nawrotów nałogu, ale to nigdy nie był problem, który dotknąłby akurat mnie. Wyzwania przed którymi stawałem nie były ani o jotę mniej wymagające od wyzwań innych osób; po prostu manifestowały się na inne sposoby. Niniejsza książka opowiada o tym, czego się nauczyłem, a nauczyłem się niemało. Wiedzy jednak nigdy za dużo.

Książkę w promocyjnej cenie możecie zamówić w preorderze (TUTAJ).

Autor: David Vincent, Joel McIver
Tłumaczenie: Jakub Kozłowski
Okładka: Michał Loranc
Wydawnictwo In Rock
Format: 143×205 mm
Stron: 288 + 16 stron wkładka ze zdjęciami
Oprawa twarda
Cena: 54,90 zł
Cena w preorderze: 33 zł
Premiera: połowa maja 2021

Źródło: Materiały promocyjne
Artykuł sponsorowany

Uwlonić Furię - premiera autobiografii Davida Vincenta (Morbid Angel / I am Morbid)

Udostępnij to

O autorze

piotrek-665

Księżyc milczy piotrek665