Turbo wraz z Hellhaim i Okrütnik na koncertowej trasie „The Last Warrior Tour”!

0

Poznań, 3 grudnia 2018 – zespół Turbo ogłasza obszerne tournée pod kryptonimem „The Last Warrior Tour”. Zespół zapowiada wykonanie na żywo w całości kultowego krążka „Ostatni Wojownik” (1987) oraz dodatkowo najostrzejsze petardy z bogatego dorobku płytowego grupy.

W roli gościa specjalnego tournée wystąpi piekielnie ognisty Hellhaim (serwujący miażdżący show w klimatach dokonań wczesnego Exciter!) oraz (na dużej części trasy) jedna z najciekawszych siarczystych grup metalowych młodego pokolenia – pochodząca z Kotlina formacja Okrütnik. Na kilku koncertach zaprezentuje się również heavy metalowy Dormant Dissident, a dodatkowe supporty trasy zostaną ujawnione w późniejszym terminie.

Wojciech Hoffmann (Turbo):

To będzie wyjątkowo rzadki i niezwykle bezkompromisowy pakiet, o którym myślałem już od dawna. Zagramy Wam całego „Wojownika” oraz nasze najszybsze i najostrzejsze numery z kilku płyt Turbo a nasi zaproszeni goście z całą pewnością również dołożą do pieca… Ściągajcie masowo, bowiem szykuje się mocny wpierdol – do zobaczenia na trasie!

Bilety na koncerty trasy „The Last Warrior Tour” trafią do sprzedaży pod koniec grudnia.

Szczegółowa rozpiska tournee przedstawia się następująco:

„The Last Warrior Tour”
Turbo + Hellhaim (special guest) + Okrütnik, supports TBC

01.03.2019 GNIEZNO / Klub Muzyczny MŁYN
02.03.2019 KOŁOBRZEG / Centrala Klub Muzyczny
09.03.2019 LEGNICA / Klub Spiżarnia
15.03.2019 SŁUBICE / PROWINCJA
16.03.2019 PIŁA / Club Barka Pila
22.03.2019 SIEDLCE / Pięć Sztuk
23.03.2019 ŁÓDŹ / Magnetofon
24.03.2019 WARSZAWA / Klub Hydrozagadka
28.03.2019 BYDGOSZCZ / Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
29.03.2019 GORZÓW WLKP / C-60
30.03.2019 ŻAGAŃ / Klub Elektrownia
31.03.2019 ZIELONA GÓRA / JAZZKINO
05.04.2019 WROCŁAW / Stara Piwnica
06.04.2019 GOMUNICE / Klub Muzyczny Bogart
11.04.2019 OLSZTYN / Nowy Andergrant
12.04.2019 KOŚCIERZYNA / PUB Exodus
13.04.2019 ELBLĄG / Mjazzga
14.04.2019 GDAŃSK / Wydział Remontowy
11.05.2019 POZNAŃ / Klub u Bazyla
16.05.2019 STALOWA WOLA / Labirynt
17.05.2019 KROSNO / Rock Klub Iron
18.05.2019 SKARŻYSKO-KAMIENNA / Semafor
19.05.2019 RZESZÓW / Klub Vinyl

Więcej informacji pod poniższymi linkami:

www.turbo.art.pl
facebook.com/Turbo.Band.Official

Hellhaim – gdzieś między cmentarzem, a szpitalem psychiatrycznym w podwarszawskim Pruszkowie tworzy i nagrywa plugawy kolektyw, znany jako Hellhaim… Jego członkowie przekuwają swoje chore fascynacje w dźwięki, które sami określają jako „extreme heavy metal”. Zrodzony w bólach i wydany na świat w 2017 roku debiutancki album „Slaves of Apocalypse” nieźle namieszał w metalowym światku, co dla Hellhaim było pretekstem, aby ruszyć w Polskę ze swoją ewangelią. Fani są zgodni, że każdy koncert ekipy to prawdziwie bezkompromisowe i energetyczne wydarzenie, w którym wysokooktanowy thrash miesza się z melodyką zaodrzańskiego heavy metalu. To także show, które wywołuje skrajne emocje, czyli – posługując się słowami wieszcza – śmieszy, tumani, przestrasza…

Skład:

Mateusz Drzewicz (vox)
Piotr Konicki (gtrs)
Albert Żółtowski (gtrs)
Piotr Omelańczuk (bass)
Jaro Kaczmarczyk (drums)

hellhaim.pl
facebook.com/HELLHAIM/
www.youtube.com/user/grupaHELLHAIM
open.spotify.com
www.deezer.com/en/artist

Okrütnik – formacja założona w maju 2018 roku w Kotlinie z inicjatywy Michała, Grzegorza, Szymona i Mateusza. Na początku czerwca do składu dołączył Eryk. Brzmienia Okrütnika można zakwalifikować do szeroko pojętego heavy metalu z thrashowymi zagrywkami i elementami black metalu w wokalu. Teksty tworzą niepowtarzalny przekaz, cechujący się między innymi: nawiązaniami do poezji, negacji człowieka i świata, okultyzmu oraz przekonań nihilistycznych. Na co dzień Okrütnik działa przy Domu Kultury w Kotlinie.

www.instagram.com/okrutnikband/
www.facebook.com/okrutnikofficial
www.youtube.com/channel

Guślarz (live)

Sabat (live)

„Ostatni Wojownik” – czwarty album polskiej formacji metalowej Turbo, zarejestrowany w studio Giełda w Poznaniu w 1987 roku. Krążek będący przełomem dla polskiej muzyki metalowej i należących do ścisłej czołówki najwybitniejszych dokonań muzyki thrash naszego regionu.

Nowoczesny na tamte czasy i ultra profesjonalny materiał inspirowany dokonaniami grup pokroju Metallica i Flotsam And Jetsam przyniósł zespołowi Turbo absolutne przewodnictwo na krajowym rynku ciężkiej muzyki, zdobywając w szybkim tempie liczniejsze rzesze fanów i zwolenników. Ostry i szalony thrash metal z „Ostatniego Wojownika” otworzył również grupie drogę do podpisania kontraktu z niemiecką wytwórnią płytową Noise Records – jednym z najważniejszych potentantów metalowych w Europie tamtego okresu. Doprowadziło to do wydania anglojęzycznej wersji płyty pod szyldem „Last Warrior”, która ukazała się na całym świecie i została bardzo pochlebnie przyjęta przez światową prasę muzyczną w tym m.in. magazyny „Kerrang” i „Metal Hammer”.

Po prestiżowym festiwalu „Metalmania 88”, na którym Turbo wystąpiło obok tak uznanych marek, jak Rage czy Kreator zespół promował album na trasie koncertowej po Polsce i Czechosłowacji, po powrocie z której został zaproszony do odbycia kolejnego tournée po Węgrzech u boku największej ówczesnej gwiazdy muzyki thrash w Europie – formacji Kreator. Wysoką pozycję Turbo i „Ostatniego Wojownika” ugruntowały również entuzjastycznie przyjęte koncerty na największych w latach 80. festiwalach muzyki rockowej w tej części Europy – „Jarocin 87”, „Jarocin 88” oraz wydana w tym samym roku koncertowa płyta „Alive”. Krążek „Ostatni Wojownik” po dziś dzień uznawany jest za prawdziwy kanon thrash metalu i złotych lat dla muzyki metalowej w Polsce.

Udostępnij to

O autorze

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/