Trent Reznor (Nine Inch Nails) wypowiada się negatywnie na temat mediów

0

Niedawno bez większego rozgłosu ukazała się EPka Nine Inch Nails o tytule “Not the Actual Events”, od jakiegoś czasu wiemy także, że pełny  album NIN również jest na ukończeniu. 

Tym razem frontman kapeli, Trent Reznor, w nowym wywiadzie udzielonym dla Yahoo! zabrał głos w sprawie mediów, które w jego opinii są szkodliwe dla tworzenia kreatywnej i oryginalnej muzyki:

Najgorsze w dzisiejszych czasach jest to, że każdy może być komentatorem. Internet daje głos wszystkim myślącym, że ich słowa powodują zmartwienie muzyków. Niestety mają rację. Generalnie myślę, że to wszystko wytworzyło swego rodzaju toksyczne otoczenie dla muzyków, którzy z tego powodu są zmuszeni pisać tylko “bezpieczną” muzykę. Artyści starają się tworzyć muzykę pod wszystkich słuchaczy, żądających z reguły ciągle tego samego. To niekończący się krąg  i myślę, że jest to bardzo niezdrowe.

Widzę wiele ludzi zachowujących się stereotypowo, wiele dziwnych wegańskich restauracji. Według mnie to wszystko stwarza środowisko w którym ludzie za bardzo zamartwiają się opinią innych. Osoby, które nigdy w swoim życiu nie miały styczności z daną dziedziną myślą, że w porządku jest wyrażać swoją opinię bez jakiejkolwiek wiedzy na jej temat. Masz konto na Facebooku? Nikogo to nie obchodzi. Nic do tej pory nie osiągnąłeś.

Trent wraz z Atticusem Rossem poza pracą nad najnowszym albumem Nine Inch Nails  zajmują się tworzeniem ścieżki dźwiękowej do filmu dokumentalnego “The Vietnam War”. Przyznali, że będzie to już jeden z ostatnich tego typu projektów.

Udostępnij to

O autorze

Dawid Marzęcki

Miłośnik wszelakich form metalu i jego pochodnych. Ze szczególnym naciskiem na to drugie, ponieważ poza lubianym przeze mnie blackiem, czy deathem zakochany jestem w wielu eksperymentalnych brzmieniach. Moje uznanie znajdują takie nurty jak stary, surowy industrial, djent w wykonaniu Meshuggah, a nawet odrobina elektroniki. Serwis pozwala mi zgłębiać wiedzę muzyczną i dzielić się nią z innymi.