Teksański pastor oskarża zespół Ghost o propagowanie satanizmu

0

Niewiarygodne historie sprzed 30 lat o tym, jak zespoły metalowe robiły z dzieci satanistów i namawiały je do popełniania samobójstw wydają się być daleką przeszłością. Jednak dla pewnego teksańskiego pastora rzekome zagrożenie wywoływane przez zespoły metalowe jest wciąż bardzo poważne. Duchowny Larry Long przestrzega młodych ludzi przed popularnym obecnie zespołem Ghost, który dzisiaj (19 listopada) zagra w Midland w stanie Teksas.

Pastor wziął udział w audycji radiowej The Morning Show With Craig Anderson, podczas której wyraził swoją dezaprobatę wobec występu zespołu w lokalnej sali koncertowej Wagner Noël Performing Arts Center. Long przemówił w bardzo stanowczy sposób:

Wziąłem wczoraj udział w spotkaniu grupy modlitewnej, także dowiedziałem się o tym dopiero niedawno; zobaczyłem na Facebooku post mojego przyjaciela. Zaskoczyło mnie to bardzo i postanowiliśmy się temu sprzeciwić. Nie wiemy, czy uda nam się odwołać koncert – nie wiem czy jest taka możliwość – jednak mnie to bardzo martwi. Bardziej od zespołu oburza mnie fakt, że Wagner Noël wyraził zgodę na występ tej grupy. Co sobie ci ludzie myślą? Nie są przecież częścią naszej społeczności! Czy wzięli pod uwagę, co większość mieszkańców myśli na ten temat? To jest dla mnie niedorzeczne, że ktokolwiek chciał, aby oni u nas zagrali.

Oczywiście jestem zmartwiony treścią jaką przekazuje zespół. Mamy wolność wyznaniową w Ameryce, co oznacza, że każdy może wierzyć w to co chce, ale prawo również przyzwala na występowanie ruchów antychrześcijańskich. Nie jestem za tym, aby zdelegalizować ten zespół; chcę się się dowiedzieć skąd Wagner Noel wziął pomysł, aby ich tutaj ściągnąć… Nie wiem jakie możliwości po podpisaniu umowy ma Noël, ale na niebiosa, musi coś z tym zrobić. Uważam, że społeczeństwo musi się o tym dowiedzieć. To nie jest zdrowe dla naszych ludzi. Ponieważ my, chrześcijanie, wierzymy, że szatan jest prawdziwy, także kiedy pojawia się taki zespół, który wyznaje diabła… Z całą pewnością wierzą, że zły jest prawdziwy; wątpię, aby to wszystko było jedynie szopką i tylko muzyką. Gdyby ktokolwiek przeczytał teksty tej grupy wiedziałby, że coś jest na rzeczy.

Lider zespołu nazywa się Tobias; jeżeli, w ogóle to jego prawdziwe imię, kto wie? A reszta gromady zwie się hordą ghuli, czy coś w tym stylu. Oczywiście, widzisz coś takiego i pytasz “Ile z tego… ci ludzie rozumieją?” Myślę, że są tego w pełni świadomi. Robią to umyślnie i uważam, że naprawdę wyznają szatana. Wyobrażam sobie własnie ludzi słuchających tej audycji, którzy myślą sobie: “Jesteś tym zaskoczony?”.

Przypominamy, że Ghost niedługo pojawi się w Europie w celu promocji swojego nowego albumu zatytułowanego “Prequelle”. Trasa koncertowa nie obejmuje Polski, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że za jakiś czas grupa pojawi się w naszym kraju.

Udostępnij to

O autorze

Fanatyk tradycyjnego heavy metalu, muzyki progresywnej oraz melodeathu. Ponad wszystkie zespoły ceni Iron Maiden, Led Zeppelin oraz Metallikę.