Steve Harris (Iron Maiden) o nagrodzie Grammy w 2011 za utwór ‘El Dorado’: „Nie sądziłem, że naprawdę na to zasłużyliśmy”

0

W wywiadzie dla Miami New Times założyciel i basista Iron Maiden, Steve Harris, wypowiedział się na temat nagrody Grammy Award w kategorii Best Metal Performance, którą otrzymał jego zespół w 2011 r. za utwór ‘El Dorado’.

Kompozycja znalazła się na albumie „The Final Frontier” z 2010 r. i była pierwszym singlem promującym tę płytę. Jednak dla Steve’a to inne klasyki Iron Maiden bardziej zasługiwały na nagrodę – ‘The Wicker Man’, ‘Blood Brothers’ czy ‘Fear Of The Dark’.

A co na temat ‘El Dorado’ i nagrody otrzymanej za niego mówi Steve?

Szczerze mówiąc, myślę, że zgarnęliśmy ją za utwór, który moim zdaniem nie należał do naszych najlepszych. Nie sądziłem, że naprawdę na to zasłużyliśmy za tę kompozycję, lecz może prędzej za jakąś inną. Także było to trochę dziwne.

Obok Iron Maiden do nagrody nominowane były utwory takich zespołów jak Korn, Lamb Of God, Megadeth i Slayer.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/