Sodom wraca na front z nową EP-ką

0

Tom Angelripper, lider Sodom, dokonał gruntownej zmiany składu swojego zespołu w tym roku. Pożegnał grającego z nim 22 lata gitarzystę Barnemanna i nieco krócej, bo 8 lat, perkusistę Markusa Freiwalda – pseudonim Makka. Szybko znalazł też na ich miejsce trzech następców i tak Sodom stał się kwartetem.

Obecnie skład grupy zasila gitarzysta Frank Blackfire, który grał w Sodom w latach 1987-1989. Jest też członkiem Assassin i byłym muzykiem Kreator. Jego gitarowym kompanem w Sodom jest Yorck Segatz, a całość uzupełnia perkusista Husky.

Angelripper tak mówi o nowym wcieleniu Sodom:

Jesteśmy znowu prawdziwą rodziną. Wszyscy naprawdę lubimy nowy skład. Znów mamy prawdziwego ducha zespołu. Świetnie się razem bawimy. Każdy z nas jest zainteresowany wszystkim i – co naprawdę ważne! – każdy jest tam dla wszystkich innych. Oczywiście taka atmosfera musi mieć pozytywny wpływ na pisanie utworów.

Zespołowi nie pozostało zatem nic innego, jak udowodnić, że w tej konfiguracji są w stanie nagrać kawał dobrej metalowej muzy. Czy tak się stanie? O tym fani thrash metalu przekonają się 23 listopada. Na ten dzień zaplanowano wydanie nowej EP-ki Sodom „Partisan”.

Znajdą się na niej trzy utwory:
01. Partisan
02. Conflagration
03. Tired & Red (live at the Rock Hard Festival 2018)

Wydawnictwo dostępne będzie w następujących formatach: CD digipak, 10-calowy przezroczysty winyl, wersja cyfrowa i jako streaming.

A tak Sodom zaprezentował się na tegorocznym Rock Hard Festival

Udostępnij to

O autorze

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/