Skowyt: Premiera teledysku ‘Playboy’

0

Zespół Skowyt zaprezentował teledysk do utworu ‘Playboy’ z nowej płyty zatytułowanej “Corrida”. Piosenka od kilku tygodni gości w głównej rotacji Antyradia oraz pojawia się w innych rozgłośniach rockowych w Polsce.

‘Playboy’ to poruszający i emocjonalny utwór, który cofa słuchacza do rzeczywistości lat 90-tych. Można go wręcz nazwać hołdem dla tamtych czasów. W tekście pojawiają się kultowe marki i postaci: program Top Canal, spodnie Lenary i kurtki parki oraz seriale “MacGyver”, “Drużyna A” i “Tsubasa”. Jest też oczywiście tytułowy magazyn dla dorosłych, który dla dzieciaków z tamtych lat był ekscytującym powiewem “zachodu”. Na tle obserwacji subkulturowych (“bandy dresów”, muzyka punk rockowa) Ługi, wokalista Skowytu, snuje opowieść o dorastaniu w latach 90-tych. Ale utwór ma też drugie dno, bo za beztroską dorastania idzie też przemijanie wszystkiego i wszystkich…

Autor tekstu tak komentuje utwór:

Lata 90-te dla ludzi z mojego pokolenia to okres magiczny. Wszystko było szare i ponure, oglądaliśmy te same bajki, seriale, a potem buntowaliśmy się przy tej samej muzyce. Jednak właśnie to nas połączyło i było dla nas jakimś wspólnym pokoleniowym doświadczeniem. Do dziś kiedy się spotkają dwie osoby wtedy dorastające od razu zawiązuje się jakaś więź i porozumienie. Nie było komórek, więcej było spotkań zamiast serwisów społecznościowych. Myślę, że każdemu, kto się wtedy wychowywał ten kawałek może przynieść ważne wspomnienia.

Obrazek zrealizowała ekipa DFS-Media używając profesjonalnych kamer telewizyjnych HD oraz wprowadzając postprocesing nawiązujący do teledysków z lat 90tych.

Płyta “Corrida” zadebiutuje 12 czerwca nakładem firmy Fonografika. 

Udostępnij to

O autorze

piotrek-665

Księżyc milczy piotrek665