R.E.M. w BBC – wyjątkowe koncertowe wydawnictwo

0

Rzadkie nagrania studyjne oraz koncertowe, które obejmują 25 lat kariery R.E.M. – taki materiał trafi na wydawnictwo „R.E.M. at the BBC”, które ukaże się 19 października.

„R.E.M. at the BBC” będzie dostępne w kilku formatach: super deluxe 8CD/1DVD, 2CD, 2LP oraz w serwisach cyfrowych. W kolekcji nie zabraknie niepublikowanych wcześniej nagrań koncertowych, jak i rarytasów ze studia. W boksie 8CD/1DVD znajdzie się m.in. „John Peel Session” (1998), występy z audycji „Drivetime” i „Mark and Lard” (2003), wyjątkowy występ „Radio 1 Live Longue” (2008) czy nagrania z koncertów w Nottingham (1984), występ z Milton Keynes Monster Tour (1995) oraz headlinerski set z Glastonbury (1999).
REM_BBC_ProductShot-2.jpg
Na DVD trafił 60-minutowy, kameralny występ uwieczniony na „Accelerating Backwards”. Film po raz pierwszy będzie oficjalnie dostępny poza Wielką Brytanią. W dokumencie, poza koncertem, można obejrzeć też niezwykle interesujące wywiady z Michaelem Stipe’em, Peterem Buckiem oraz Mike’iem Millsem. Całość dopełniają odcinki „Top of the Pops” z udziałem R.E.M. oraz odcinek „Later… With Jools Holland” z 1998 roku. Do boksu dołączona jest książeczka, w którym można przeczytać m.in. relacje pracowników BBC na temat współpracy z zespołem.
2CD i 2LP zawierają zestaw najlepszych utworów zarejestrowanych w studiu BBC. W wersji cyfrowej będzie można posłuchać wszystkich płyt z wydania 8CD.
REM_BBC_ProductShot_Vinyl.jpg
Pierwszym singlem promującym wydawnictwo jest „Losing My Religion” z 1991 roku – z sesji „Into The Night” BBC 1. Co tydzień do premiery będzie ukazywał się nowy singiel.
Pełna lista utworów na wydawnictwie „R.E.M. at the BBC” dostępna tutaj.

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!