Premiery muzyczne [styczeń 2019]

0

Nowy rok zaczynamy od mocnego uderzenia. Jeśli macie jeszcze jakąś gotówkę, którą dostaliście na święta, to w styczniu będzie na co ją spożytkować. Będzie rockowo, będzie metalowo, ale nie zabraknie także trochę punkowej energii i progresywnej fantazji.

The Doors – Waiting For The Sun (50th Anniversary Expanded Edition) [11.01]

50-lecie jednej z najbardziej znanych płyt The Doors to świetna okazja, aby przygotować odświeżoną wersję hitów. Bruce Botnick odtworzył dźwięki z oryginalnych analogowych taśm. A o nowym brzmieniu mówił w ten sposób: “Przyznam, że wolę niektóre z tych wczesnych miksów od tego, co ostatecznie znalazło się na płycie. Doskonale słychać to wszystkie elementy piosenki, chórki i różne smaczki.”

Soilwork – Verkligheten [11.01]

Szwedzcy metalowcy przygotowują się do wydania już 11. studyjnego albumu w historii grupy. Po raz pierwszy usłyszymy Bastiana Thusgaarda za perkusją, który zastąpił Dirka Verbeurena. To najdłuższa przerwa pomiędzy kolejnymi wydawnictwami i jesteśmy ciekawi, czy wyjdzie ona kapeli na dobre.

Nocny Kochanek – Randka w ciemno [11.01]

Zespół wciąż cieszy się ogromną popularnością, a ogłoszona niedawno trasa w znacznej mierze wyprzedała się już pierwszego dnia. Na nowej płycie nie zabraknie z pewnością typowego dla kapeli humoru i solidnej dawki heavy metalu. Jesteśmy ciekawi, czy ta formuła już się wyczerpała czy będzie to kolejny sukces.

Arch Enemy – Covered In Blood [18.01]

Wyjątkowy zbiór wszystkich coverów nagranych kiedykolwiek przez zespół Arch Enemy zmasterowany specjalnie na tę okazję. Wydawnictwo ukazuje się na płycie CD i 2 winylach z dołączoną płytą CD.

Papa Roach – Who Do You Trust? [18.01]

“Naszym celem na nasz dziesiąty album było wepchnięcie się jeszcze dalej w gatunki, które inspirują nas najbardziej. Dotarliśmy do miejsca, w którym zawsze chcieliśmy być, tworząc nową i ekscytującą muzykę.” – tak mówił basista Tobin Esperance. Czy Papa Roach tym albumem zyskają jeszcze większą popularność?

Bring Me The Horizon – Amo [25.01]

“Kocham” może być dla zespołu jeszcze silniejszym zwrotem ku muzyce popularnej. Singiel ‘Medicine’ podzielił fanów i wzbudził w sieci wiele dyskusji. Szósty krążek zawierać będzie 13 utworów, a nad produkcją czuwał Jordan Fish. Na płycie usłyszymy również wpływ takich muzyków jak Grimes i Razel.

Steve Hackett – At The Edge Of Light [25.01]

Legendarny muzyk powraca z nowymi 10 utworami. Na płycie usłyszymy szerokie spektrum dźwięków. Od rockowych galopad do orkiestrowych aranżacji. Kojarzony głównie z Genesis muzyk przygotował dla fanów wiele wydań. Dostaniemy zwykłe CD, CD +DVD oraz 2 winyle.

Skunk Anansie – [email protected][25.01]

Dwadzieścia pięć lat istnienia formacja będzie obchodzić w wielkim stylu. Fani dostaną w swoje ręce album koncertowy, zawierający najlepsze nagrania największych hitów Skunk Anansie. Na dwóch krążkach znajdziemy mnóstwo energii i mistycznej atmosfery.

Rival Sons – Feral Roots [25.01]

Jedna z nadziei rocka powraca z nowym albumem. Nowe kompozycje usłyszymy również podczas polskiego koncertu.  Single każą sądzić, że dostaniemy solidną dawkę bluesowo-rockowych kompozycji. Za zjawiskową okładkę odpowiada Martin Wittfooth.

 

Udostępnij to

O autorze

"Ludzie myślą, że nigdy nie dorosnę. Ale nie mam wyjścia. Nie mam już 21 lat."