Premiery muzyczne [sierpień 2018]

0
Okres wakacyjny to głównie czas letnich festiwali, gdzie swoje umiejętności prezentują największe gwiazdy rockowej sceny muzycznej. Trudno spodziewać się wtedy wielu interesujących premier, ale, jak się okazało, sierpień będzie obfitował w kilka ciekawych propozycji, z których na pierwsze miejsce wysuwa się nowy album Alice in Chains.

Kodaline – “Politics Of Living” [10.08.] 

Irlandia nie może narzekać na niedostatek rockowych zespołów. Tym razem należy spodziewać się wielu elektronicznych wstawek i radiowych hitów. Kodaline udowodnili swoją współpracą z Kygo, że mierzą w mainstreamowy sukces i zbliżająca się płyta ma go do nich przybliżyć.

Elvis Presley – “Where No One Stands Alone” [10.08.]

Największe hity Króla Rock and Rolla w wykonaniu jego córki oraz muzyków, którzy towarzyszyli mu przez całe życie. Zbliżająca się kompilacja została utrzymana w stylu gospel, a Lisa Presley nie ukrywała, że to dla niej wielka chwila, mówiąc: “To dla mnie bardzo mocne i poruszające doświadczenie, że mogłam zaśpiewać z moim ojcem. Słowa do mnie przemawiają i poruszają moją duszę. Jestem przekonana, że tak samo było z moim ojcem”.

The Kooks – “Let’s Go Sunshine” [31.08.]

Brytyjski rock ma się naprawdę bardzo dobrze. Po premierze kontrowersyjnego albumu Arctic Monkeys przyszedł czas na The Kooks. Czy i tym razem recenzje będą bardzo zróżnicowane, a nowy kierunek wzbudzi wśród fanów niezrozumienie? Luke Pritchard uspokaja, mówiąc: “Otrzymałem misję napisania najlepszych piosenek w mojej karierze i przyniesienia ich zespołowi. Pociłem się nad każdym słowem. Miałem opisać stan naszej duszy. Zacząłem pisać będąc w ciemnym miejscu, mając złamane serce. W połowie albumu znów poczułem czym jest miłość i widać to w tekstach. To będzie nasz najbardziej ekscytujący krążek”.

Doro – “Forever Warriors / Forever United” [17.08.]

Królowa Metalu przygotowała dla swoich fanów coś specjalnego. Podwójny album, 25 utworów, specjalni goście i znane covery. Doro zdaje się nie zwracać uwagi na mijające lata i wciąż myśli tylko o klasycznym metalu.

Alice In Chains – “Rainier Fog” [24.08.]

Długo wyczekiwany album Cantrella i spółki zbliża się wielkimi, ciężkimi krokami. Poznaliśmy pierwsze single, które napawają optymizmem. Jest mrocznie, depresyjnie, a riffy wgniatają w fotel niczym za czasów “Dirt”. Czy będzie to najlepszy czasów w erze Williama DuValla? Mamy taką nadzieję i wyczekujemy na premierę. 

U.D.O. – “Steelfactory” [31.08.]

Znany z niemieckiej formacji Accept, Udo Dirkschneider, nie zwalnia tempa i przygotowuje się już do wydania kolejnego albumu. Tym razem ma być to powrót do rdzenia twórczości niemieckiego muzyka. Na płycie nie zabraknie z pewnością prostych melodii i metalowych hymnów.

Udostępnij to

O autorze

"Ludzie myślą, że nigdy nie dorosnę. Ale nie mam wyjścia. Nie mam już 21 lat."