Premiery muzyczne [Kwiecień 2019]

0

Po wiosennych porządkach znaleźliście na półkach trochę wolnego miejsca? Świetnie się składa, bo w kwietniu czeka na Was nowa porcja wydawnictw godnych uwagi każdego fana cięższych brzmień.

The Rolling Stones – Honk [19.04]

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów rockowych na świecie powraca z nową składanką. Tym razem fani otrzymają 36 utworów na 2 płytach, a wśród nich nie zabraknie takich hitów jak ‘Angie’, ‘Tumbling Dice’, czy ‘Brown Sugar’. Wydawnictwo wypełniają utwory z lat 1971-2016.

Don Felder – American Rock ‘N’ Roll [05.04]

Gitarzysta znany głównie z zespołu The Eagles przygotował 3 solowy album. I tym razem nie zabraknie wyjątkowych gości, a wśród nich między innymi Joe Satriani, Chad Smith, Mick Fleetwood, Slash i Richie Sambora. Ta pozycja z pewnością zainteresuje fanów rockowego, gitarowego grania.

Eluveitie – Ategnatos [05.04]

Fani formacji nie powinni oczekiwać rewelacji. Zespół zapowiada płytę, która utrzyma wypracowany styl łączenia death metalu z folkiem. Szwajcarska formacja nowym albumem spróbuje umocnić swoją pozycję na metalowej scenie.

Blindead – Niewiosna [05.04]

Polska kapela lubi otaczać się tajemnicą. Ostatnio zdradzili, że na nowym albumie usłyszymy Nihila, czym wzbudzili niemałą sensację. Z zainteresowaniem wyczekujemy nowego rozdziału w historii Blindead.

Black River – Humanoid [12.04]

Powrót, na który czekało wielu fanów. Polska formacja już lada moment wyda 3 pełnometrażowy album, który, jak zapowiada Maciej Taff, będzie wyjątkowy również dla muzyków: “Ta płyta to takie nasze oczyszczenie, wyplucie ton brudów nagromadzonych gdzieś głęboko w nas, taki powrót do naiwności, która choć pogardzana i śmieszna jest dzisiaj niezwykle potrzebna, wręcz życiodajna. Takie naturalne i organiczne granie bez kalkulacji, ryzyka i analizy trendów.”

Tronos – Celestial Mechanics [12.04]

To połączenie rozbudziło wiele dyskusji wśród fanów metalu. Znany z Napalm Death Shane Emburry postanowił nawiązać współpracę z Russ Russellem i stworzyć nową, doom ambience metalową grupę. Nadchodzący album będzie wypełniony po brzegi rasowym metalowym graniem. Nie zabraknie również coveru Black Sabbath.

Jordan Rudess – Wired For Madness [19.04]

Uznany klawiszowiec spod znaku Dream Theater postanowił przygotować solowe wydawnictwo. Jednak również tutaj usłyszymy głos Jamesa LaBrie oraz gitarę Petrucciego. Wśród gości pojawi się również między innymi Joe Bonamassa. Album zapowiada się wyjątkowo interesująco.

The Cranberries – In the End [26.04]

Ostatni album The Cranberries. Dolores O’Riordan przed tragiczną śmiercią zdążyła jeszcze nagrać wokale, a muzycy doszlifowali materiał już po jej odejściu. Opublikowane utwory dają nadzieję na solidny materiał. Pozostali muzycy już zapowiedzieli, że jest do ostatni, pożegnalny album grupy i nie zamierzają kontynuować kariery bez swojej charyzmatycznej wokalistki.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

"Ludzie myślą, że nigdy nie dorosnę. Ale nie mam wyjścia. Nie mam już 21 lat."