Płyta Black Stone Cherry w kwietniu

0

Rockersi z Kentucky przygotowują nową płytę na kwiecień. Album zostanie wydany nakładem Mascot Records/Mascot Label Group.

“Family Tree” – bo tak będzie nazywał się krążek – to następca płyty “Kentucky” z 2016 roku. Został on nagrany w tym samym studio producenckim, co niesamowity debiut grupy z 2006 roku.

Perkusista zespołu, John Fred Young, mówi o płycie:

“Family Tree” pokazuje wszystkie nasze muzyczne wpływy i to, jak je wykorzystaliśmy, by stworzyć coś, co może być nazwane prawdziwym, unikalnym południowo-wschodnim, amerykańskim dźwiękiem rock’n’rolla.

Black Stone Cherry to czwórka przyjaciół ze szkoły średniej – wspomniany perkusista Young, Chris Robertson jako frontman i gitarzysta, drugi gitarzysta Ben Wells oraz basista Jon Lawhon. Ich pierwsze próby odbywały się w opuszczonej posesji zwanej “Headhunters”, leżącej na terenie farmy rodziny perkusisty.

W związku z powyższym John Fred dodaje:

Dorastaliśmy w Kentucky, w przestrzeni Headhunters, patrząc się na plakaty Cream, Led Zeppelin, Uriah Heep, The Rolling Stones i The Faces. Byliśmy jak dzieci, które ktoś uwięził w kapsule czasu i umieścił w lasach.

Tracklista albumu:
01. Bad Habit
02. Burnin’
03. New Kinda Feelin
04. Carry Me On Down The Road
05. My Last Breath
06. Southern Fried Friday Night
07. Dancin’ In The Rain (feat. Warren Haynes)
08. Ain’t Nobody
09. James Brown
10. You Got The Blues
11. I Need A Woman
12. Get Me Over You
13. Family Tree

Udostępnij to

O autorze

Fanka mocnych brzmień spod znaku Księżyca, czyli wszelkiej maści zespołów z wokalem kobiecym. Eksploratorka damskiego rocka i metalu. Zainteresowana muzyką, blogowaniem i podróżami.