Phil Demmel (eks-Machine Head) nauczył się 19 utworów Slayera w dwa dni

0

Jak wiadomo, Phil Demmel zastąpił niedawno Gary’ego Holta podczas europejskiej części pożegnalnej trasy Slayera – Holt zrezygnował z tournée z powodów rodzinnych. Demmel nie miał zatem łatwego zadania. Pod koniec listopada zagrał ostatni koncert z Machine Head, a już niebawem miał wesprzeć legendę thrash metalu.

Tak wspomina Phil całą tę sytuację:

Zakończyłem trasę z Machine Head – opuściłem zespół po zagraniu ostatniego koncertu – a następnego dnia otrzymałem wiadomość od Kerry’ego Kinga: „Myślisz, że dasz radę nauczyć się 19 utworów Slayera i być tutaj za dwa dni?”

Moja żona była w domu z naszym synem i prowadziła nasz biznes, a mnie nie było przez dwa miesiące. Była taka szczęśliwa, mając mnie w domu. Pokazałem jej wiadomość, a ona powiedziała: „Musisz jechać. Musisz to zrobić.” Zacząłem więc uczyć się utworów w samolocie. Wyszedłem i zagrałem swój pierwszy koncert w poniedziałek w nocy.

Gitarzysta przyznał, że znał już niektóre partie do kilku utworów, ale rozgryzienie szczegółów było tym, co zajęło mu najwięcej czasu.

Udostępnij to

O autorze

Avatar

Miłośnik wszelkich odmian ciężkiej muzyki, Star Wars i egzotycznych miejsc. Mawia, że Jedi są spoko, ale Imperium też. Lubi dobrą książkę, film czy serial. Basista w stanie spoczynku. Grał w Island, Chainsaw, Puki' Mahlu i kilku innych zespołach. Od 30 lat w służbie metalu. Stay Heavy! \m/