Pearl Jam potwierdza nową płytę

0

Pearl Jam potwierdził, że pierwszy od prawie pięciu lat album nadejdzie. Piosenka “Can’t Deny Me” z nadchodzącej płyty została zrealizowana jako niespodzianka dla fanów, dostępna do zakupu na PearlJam.com oraz w takich serwisach jak Spotify.

“Can’t Deny Me” została wyprodukowana przez długoletniego kolaboratora Pearl Jamu, Brendana O’Briena. Została nagrana w Seattle w lutym. Muzykę stworzył gitarzysta Mike McCready, słowa napisał Eddie Vedder, a okładka płyty została zrobiona przez basistę Jeffa Amenta i edytora video Kevina Schussa. Piosenka ma trafiać w problematykę prezydenta Donalda Trumpa.

Skład zespołu i stworzyciele “Can’t Deny Me” jest następujący:

Jeff Ament – bas
Matt Cameron – perkusja
Stone Gossard – gitara
Mike McCready – gitara, perkusja
Eddie Vedder – wokal, gitara

Jak już wspominaliśmy, Pearl Jam ma wystąpić na trasie w Ameryce Południowej. Także są dostępne daty koncertowania zespołu w Europie i Ameryce Północnej. Wczoraj natomiast, w Santiago w Chile, zespół wykonał “Can’t Deny Me” pierwszy raz w wersji live. Posłuchajcie jak wypadło:

Udostępnij to

O autorze

Fanka mocnych brzmień spod znaku Księżyca, czyli wszelkiej maści zespołów z wokalem kobiecym. Eksploratorka damskiego rocka i metalu. Zainteresowana muzyką, blogowaniem i podróżami.