Metallica ukończyła pracę nad “Hardwired…To Self-Destruct”!

1

Wszyscy czekaliśmy na to aż Metallica skończy pracować nad swoim najnowszym albumem. Tymczasem na ich oficjalnym Facebooku ukazało się wideo przedstawiające “dopinanie ostatnich guzików” i oficjalne zakończenie prac nad “Hardwired…To Self-Destruct”

Krążek będzie pierwszym od czasów “Death Magnetic” studyjnym wydawnictwem amerykańskiego kwartetu. Warto natomiast wspomnieć o tym iż krążek ukaże się w kilku edycjach, a najbardziej interesującymi są zdecydowanie Deluxe Edition z bonusowymi kawałkami oraz Deluxe Box Set, składający się z trzech winyli i jednej płyty CD.

Na metallica.com możemy doczytać informację na temat wersji deluxe płyty:

Kiedy kompletowaliśmy nasz 12-kawałkowy album dodatkowym materiałem, zrozumieliśmy, że żadna z naszych wersji piosenek  ulubionych i najbardziej przez nas cenionych artystów nie była dostępna za pośrednictwem naszego własnego Blackened Recordnings. Skoro już zostało to powiedziane chcieliśmy powiedzieć o zmianach jakie zaszły w wersjach deluxe “Hardwired…” na miejsce wcześniej ogłoszonego “Riff Origins”. Oryginalna wersja studyjna ‘Lords of Summer’ w swojej pełnej okazałości będzie dalej zawarta na krążku. Teraz jednak dodaliśmy ‘Ronnie Rising Medley’, oryginalnie dostępnym tylko i wyłącznie na albumie “This Is Your Life”, składającym hołd Ronniemu Jamesowi Dio. Dodaliśmy cover ‘Remember Tomorrow’ Iron Maiden oraz ‘When A Blind Man Cries’ Deep Purple. Wszystkie te kawałki zostały zremasterowane do optymalnej jakości dźwięku na rok 2016. Dla zabawy dołączyliśmy również live naszego setu z Rasputin’s in Berkeley, aby świętować ponowne wydanie ‘Kill ‘Em All’ oraz ‘Ride The Lightning’ są one tu zremiksowane i zremasterowane. Na płycie znajdziemy zarazem live ‘Hardwired’ z U.S. Bank Stadium w Minneapolis nagrany w ostatnim miesiącu.

Oto lista dotychczas znanych kawałków bonusowych, które ukażą się w edycjach deluxe:

 1. Lords of Summer (2016)
 2. Ronnie Rising Medley
 3. When a Blind Man Cries
 4. Remember Tomorrow
 5. Helpless (Live at Rasputin Music)
 6. Hit the Lights (Live at Rasputin Music)
 7. The Four Horsemen (Live at Rasputin Music)
 8. Ride the Lightning (Live at Rasputin Music)
 9. Fade to Black (Live at Rasputin Music)
 10. Jump in the Fire (Live at Rasputin Music)
 11. For Whom the Bell Tolls (Live at Rasputin Music)
 12. Creeping Death (Live at Rasputin Music)
 13. Metal Militia (Live at Rasputin Music)
 14. Hardwired (Live in Minneapolis)

Udostępnij to

O autorze

Dawid Marzęcki

Miłośnik wszelakich form metalu i jego pochodnych. Ze szczególnym naciskiem na to drugie, ponieważ poza lubianym przeze mnie blackiem, czy deathem zakochany jestem w wielu eksperymentalnych brzmieniach. Moje uznanie znajdują takie nurty jak stary, surowy industrial, djent w wykonaniu Meshuggah, a nawet odrobina elektroniki. Serwis pozwala mi zgłębiać wiedzę muzyczną i dzielić się nią z innymi.