Wystąpienie Larsa Ulricha w Senacie znajdzie się w filmie dokumentalnym pt. ‘Downloaded’

2

Jak donosi Billboard.com, wystąpienie Larsa Ulricha w Senacie w lipcu 2000 roku, w którym to oskarżał Napstera (program do wymiany plików muzycznych w Internecie) o ‘porywanie’ muzyki jego zespołu, znajdzie się w nowym dokumencie poświęconym wymianie plików pt. ‘Downloaded’. Film ma być udostępniany za darmo.

Downloaded_RockDocs_Ad_revised

W dalszej części newsa trailer filmu.

W roku 2000, Metallica wytoczyła sądową wojnę przeciwko Napsterowi twierdząc, że nowy i nie spotykany wcześniej serwis wymiany plików pozwala użytkownikom na ściąganie z sieci kawałków Metalliki bez jakichkolwiek opłat. Pomimo tego, że sprawa nie zakończyła się żadnymi konkretnymi rozstrzygnięciami, około 300 tysięcy użytkowników Napstera zostało zbanowanych a Metallice dostało się ostre ‘lanie’ od jej fanów.

Lars po kilku latach od sprawy skomentował ją tak:

Tam nigdy nie chodziło o pieniądze, tam chodził o kontrolę dostępu. Jeśli Napster przyszedłby do nas i przedstawił jakieś propozycje, może wszystko potoczyłoby się inaczej. Zamiast tego, postanowił kontrolować wszystko sam. Przekształciło się to w ‘zadzierasz ze mną, więc ja zadrę z tobą’. Zamiast Napster kontra Metallica, sprawa skończyła się na Metallica kontra jej fani.

Dużo więcej informacji na temat całej sprawy, w tym obszerny wywiad z Larsem znajdziecie w naszym artykule pt. Lars opowiada o Napsterze w programie That Metal Show.

Udostępnij to

O autorze

Didymos

Fan Metalliki mniej więcej od czasów Loada, przegapiłem koncert w Warszawie w 1999, ale nie popełniłem już tego błędu w Chorzowie 2004 i 2008. Dodatkowo widziałem zespół w Berlinie (2008), Lipsku (2009), Oslo, Rydze, Tallinnie, Wilnie, Budapeszcie, Warszawie (2010) , Gelsenkirchen (2011), Pradze, Warszawie (2012), Pradze, Wiedniu i Warszawie (2014). Uff!