James Hetfield tłumaczy decyzję dotyczącą rezygnacji z korzystania z portali społecznościowych

0

Fani Metalliki ubolewają nad totalnym brakiem zaangażowania Jamesa Hetfielda w jakiekolwiek media społecznościowe. 3 lata temu wokalista i gitarzysta Metalliki zdecydował się zaprzestać korzystania ze swoich oficjalnych profili na portalach społecznościowych, w tym z konta na Instagramie, na którym przez długi czas pojawiały się regularne posty muzyka. W niedawnej rozmowie z portalem The Globe And Mail James tłumaczył swoją decyzję sprzed kilku lat:

Zostałem wciągnięty przez media społecznościowe… Chciałem być na czasie, próbowałem być fajny. Wiecie, moje dzieci mają konta na Instagramie, więc pomyślałem: “Też chcę spróbować.” Chciałem być w oczach moich dzieci czadowym tatą. Skończyło się jednak na tym… To był wielki pożeracz czasu i jedyna rzecz, o której myślałem. “Och, hej, jestem na miejscu. Mogę teraz zrobić zdjęcie, wrzucić je na Instagrama i zebrać sporo reakcji”. Coś w tym stylu, pogoń za coraz większą ilością osób, które śledzą mój profil… 

Jest w tym jednak pozytywny aspekt – są ludzie, na których możesz trafić, pokonwersować z nimi i ich poznać, a gdy przyjeżdżasz do ich miasta, myślisz sobie: “Wow, hej, jesteście tutaj.” Zdobywasz przyjaciół. Jednak mimo wszystko, to po prostu marnowało mój czas i zacząłem zaniedbywać normalne życie. Zacząłem żyć w wirtualnym świecie, a to nie dla mnie.

Metallica, która jest świeżo po wydaniu najnowszego albumu, zatytułowanego “Hardwired…To Self-Destruct”, notuje bardzo dobre wyniki jego sprzedaży. Krążek osiągnął pierwsze miejsce aż w 57 krajach, w tym w Polsce, lądując na 1. pozycji notowania OLiS.

Udostępnij to

O autorze

Rafał Stempień

Headbang motherfucker.