Metallica najlepiej sprzedającym się rockowym artystą w 2017

0

Według Nielsen Music, agencji zajmującej się wynikami sprzedaży płyt, ostatnie dzieło Metalliki “Hardwired… To Self-Destruct” było drugim najlepiej sprzedającym się rockowym albumem zeszłego roku w Stanach. Pomimo że płyta została wydana jeszcze w 2016 roku, w 2017 znalazła ona 585 000 nabywców (w tym 470 000 fizycznych nośników). Lepsza okazała się tylko składanka “Guardians Of The Galaxy Vol. 2: Awesome Mix Vol. 2 (Original Motion Picture Soundtrack)” z utworami takich wykonawców jak Cheap Trick czy Fleetwood Mac, która także została uznana za rockowy album.

Metallica została także najlepiej sprzedającym się artystą rockowym sprzedając w sumie 1 836 000 sztuk swoich płyt. Samo “Hardwired… To Self-Destruct” według wytwórni Metalliki, Blackened Recordings, sprzedało się już w sumie w nakładzie 1,1 mln egzemplarzy. Duży wpływ miały na to egzemplarze dodawane do biletów na koncerty, które można było zamówić przez stronę internetową grupy. Co ciekawe, sam “Black Album” wydany w 1991 roku wciąż sprzedaje się w nakładzie około 250 tysięcy egzemplarzy rocznie.

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!