Metallica: Box “…And Justice for All” ukaże się w listopadzie

0

Mamy pierwsze informacje na temat kolejnego boxu. Po “Kill’Em All”, “Ride the Lightning” i “Master of Puppets” czas oczywiście na “…And Justice for All”. Jak zdradził w wywiadzie producent trzech płyt Metalliki, Flemming Rasmussen, zespół przygotowuje właśnie zawartość płyt, a efekt powinniśmy poznać w listopadzie:

Właśnie trwa przygotowanie remastera. Jestem w trakcie wysyłania materiałów do Metalliki i pisania eseju na temat tego, jak płyta została nagrana i co robiliśmy. W zeszłym roku wyszedł “Master of Puppets”, a “Justice”, jak myślę, wyjdzie tego listopada. Będzie to taka sama rzecz – winyle, mnóstwo płyt, surowe miksy, wszystkie dema i próby, wielka książka i tak dalej.

Myślę, że główna wersja, to znaczy remaster, będzie brzmiał mniej więcej tak samo. Ale mogą być jeszcze alternatywne wersje.

Wiem na pewno, że nikt nie pytał mnie, bym zremiksował płytę ani nic takiego i jestem pewien, że nikt nie pytał również Steve’a Thompsona ani Michaela Barbiero, by to zrobili. Myślę, że oni sami to zremasterują; czy dodadzą tam więcej basu – nie mam pojęcia. Zobaczymy, kiedy to się ukaże.

Wszystko zostało nagrane na dwucalowej taśmie. Edytowałem to tak wiele razy, że jestem pewien, że teraz by się rozleciała, gdybyś chciał ją odtworzyć. Pewnie trzeba by ją na nowo zakonserwować. Czy ktoś zgrał to cyfrowo – nie mam pojęcia. Pytanie brzmi kiedy to zrobili i jak to brzmi. Ponieważ kiedy raz zmienisz format, jesteś w czarnej dupie.

Zobaczymy. Ukaże się prawdopodobnie w listopadzie. Teraz nad tym pracujemy.

Nawet jeśli Metallica nie posłucha głosów fanów, którzy od lat domagają się poprawy brzmienia “…And Justice for All”, pozostają nam takie inicjatywy jak poniżej, czyli domowe samoróbki z wyeksponowanym basem:

 

 

Udostępnij to

O autorze

Michał Dudek

Gdy w wieku 11 lat poznał "Nevermind" Nirvany, nic nigdy nie było już takie samo. Od tamtej pory pozostaje niezmiennie wierny swojej jedynej prawdziwej miłości - muzyce rockowej. Od 16 lat jeździ na koncerty, kolekcjonuje płyty, potrafi wymienić chronologicznie wszystkich członków The Fall. Zapatrzony w największych, ich wzorem pragnie rozsiewać... dobrą rockową nowinę!