Lipa Solo, czyli autobiografia i płyta Tomka “Lipy” Lipnickiego

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Początek 2021 roku jest niezwykle aktywny w wykonaniu Tomka “Lipy” Lipnickiego znanego z Illusion oraz Lipali. 19 marca na półki trafiła autobiografia muzyka – “Jeżozwierz”, a 23 kwietnia swoją premierę będzie miała solowa płyta Lipy zatytułowana „Dźwięki słowa”. Lipę możecie śledzić na Facebooku. Zapraszamy również do zakupów na jego stronie. Poniżej możecie posłuchać singla zapowiadającego płytę – jest to cover utworu “Hurt” z repertuaru Nine Inch Nails.

O książce:

Wywiad-rzeka z Tomaszem „Lipą” Lipnickim to podróż od dzieciństwa, poprzez kulisy powstawania legendarnego Illusion, burzliwe lata dziewięćdziesiąte minionego wieku do teraźniejszości. Szczera rozmowa o życiu, wzlotach i upadkach, przyjaźniach, związkach i pieniądzach. Wiele pytań o idee i poglądy, a także wydarzenia, które miały wpływ na twórczość jednego z najbardziej charakterystycznych muzyków rockowych w Polsce.

Na 516 stronach stale przewija się temat muzyki – czasem jako wątek główny, czasem jako tło. Kawał historii opisany w słowach i na archiwalnych zdjęciach, których jest w książce ponad 200.

Lipa Solo, czyli autobiografia i płyta Tomka "Lipy" Lipnickiego

O płycie:

Muzyka bez granic i teksty znad krawędzi. Zabawa nutami, brzmieniami i słowem. Bez konwenansów. Najważniejsza jest deklamacja i głos Lipy. Produkcja z kosmosu – pomoże się odciąć, nabrać dystansu do otaczającego nas świata.

Co siedzi w głowie Lipy? Nikt by nie zgadł. „Dźwięki słowa” to muzyka bez granic i teksty znad krawędzi. Zabawa nutami, brzmieniami i słowem. Bez konwenansów. To miała być płyta na jego pięćdziesiąte urodziny, ale pracował nad nią od czasu do czasu, jak go dopadało. Napisał słowa, potem dogrywał dźwięki – muzykę, odgłosy chodzenia po śniegu, szum wichru czy szczekanie psa. I tak powstawał ten materiał – powoli.

Nie ma w nim dużo piosenek o typowej formie. Najważniejsza jest deklamacja i jego głos. W solowych utworach pojawiają się gościnne partie – piękne linie gitary basowej, elektryczne skrzypce, instrumenty perkusyjne i słodki kobiecy wokal. Produkcja z kosmosu – pomoże się odciąć, nabrać dystansu do otaczającego nas świata. Polecamy odsłuch na słuchawkach – wzmagają przeżycia jak teleskop Hubbla.

01. Piąty wymiar
02. Pieśń na wyjście
03. Kondycja narodu
04. Ech, wojenko, wojenko
05. Nad zamglonym jeziorem
06. Śnieg
07. Ballada na umieranie
08. Kto na tak?
09. Licho
10. Kobieta i kot
11. Hurt
Źródło: lipasolo.net
Lipa Solo, czyli autobiografia i płyta Tomka "Lipy" Lipnickiego
Udostępnij to

O autorze

piotrek-665

Księżyc milczy piotrek665