Soulstone Gathering 2015: pierwszy festiwal stonerowy w Krakowie

0

Soulstone Gathering to pierwszy taki festiwal muzyki stonerowej/southernowej/post-rockowej/metalowej na południu Polski. Rok temu informowaliśmy o jego pierwszej edycji, podczas której wystąpił m.in. Ethereal Riffian i Somali Yacht Club. Tegoroczna edycja odbędzie się 3 października w klubie Rotunda w Krakowie.

O pomyśle na 1. edycję tak mówił Jacek Szczepan, organizator przedsięwzięcia:

Pomysł na festiwal zrodził się całkowicie przypadkiem, nie planowaliśmy tego. Niejaki Robert Ruszczyk, perkusista zespołu Sunnata skontaktował się ze mną i zapytał, czy nie mógłbym pomóc mu w organizacji koncertu w Krakowie, w ramach trasy zespołu Ethereal Riffian oraz Wolverine Blues. (…) Postanowiłem zorganizować coś większego, a przy okazji trochę rozreklamować muzykę stonerową i okołostonerową w Krakowie. Soulstone Gathering nie jest ortodoksyjnym festiwalem muzyki stonerowej – która oczywiście będzie przeważać – lecz festiwalem promującym także zespoły grające w innym gatunku, lecz pamiętające o swoich korzeniach.

Ze względu na sukces poprzedniej edycji, Jacek Szczepan postanowił zorganizować drugą edycję. Tym razem jednak wystąpi na nim więcej zespołów zarówno z Polski jak i z zagranicy uprawiających muzykę stonerową, southernową, a także post-rockową/metalową.

Pierwszym headlinerem został Stoned Jesus z Ukrainy. Więcej zespołów a także ceny biletów zostaną ogłoszone już wkrótce.

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia, a także na oficjalnym fanpejdżu.

Kiedy: 3 października (sobota) 2015
Gdzie: Kraków @ Rotunda
Bilety: TBA
Dystrybucja: TBA

STONED

 

 

 

Udostępnij to

O autorze

Michał Smoll

"Knight Rider" to był dopiero serial.