Sinsaenum – supergrupa Joeya Jordisona ze Slipknot już 6 października w Warszawie!

0

Pomimo głośnego zwolenienia ze stanowiska perkusisty w Slipknocie (to piastuje aktualnie Jay Weinberg, znany z gry w Against Me! oraz Madball), Joey Jordison nie próżnuje. Facet znany z noszenia na scenie przerobionej maski kabuki gra aktualnie w Vimic, będącym bezpośrednią kontynuacją raczej umiarkowanie przyjętego Scar The Martyr, a także Sinsaenum, ćwicząc podwójną stopę na blackened death metalu, gatunku reprezentowanym chociażby przez naszych rodaków z Behemoth. Europejska trasa koncertowa drugiego projektu Jordisona Polski nie omnie, odwiedzając już w najbliższą sobotę deski warszawskiej Proximy.

Na scenie, oprócz legendarnego perkusisty, zobaczymy Frederica Leclercqa – basistę DragonForce, który udziela się w Sinsaenum na gitarze, a także Seana Zatorsky’ego, wokalistę Daath, współpracującego również z Chimairą w późniejszych latach jej działalności.

Grupa promować będzie swój ostatni, wydany w sierpniu bieżącego roku album o tytule Repulsion for Humanity.

W roli supportu wystąpi HateSphere, bodaj jedyni liczący się aktualnie na scenie ogólnoświatowej reprezentanci death metalu pochodzący z Danii.

Jako ciekawostkę dodamy, że do stałych członków Sinsaenum należy Atilla Csihar; z powodu zobowiązań z macierzystym, legendarnym norweskim Mayhem nie wspiera on niestety aktualnie kolegów z drugiego projektu w sytuacjach koncertowych.

Bilety na to wydarzenie nabycie tutaj, a my na koniec tego wpisu zostawiamy Was z ostatnim dotychczas wideoklipem promującym Repulsion for Humanity.

Udostępnij to

O autorze

"Once you go Black, you can never go back." Mam na myśli Black Metal, oczywiście. Oprócz DM współprowadzę audycję o grach wideo - Gramy na Maxa.