Satyricon na jedynym koncercie w Polsce

0

Satyricon swoją wiosenną, europejską trasą wieńczy promocję najnowszego albumu, który ukazał się we wrześniu 2013 roku. Od tego czasu Norwegowie zagrali na wielu prestiżowych festiwalach na całym świecie, nierzadko jako headliner, oraz odbyli kilka tras koncertowych.

Trasa ‘The Dawn of the New Age 2015’ zbiega się z premierą albumu ‘Satyricon – Live At The Opera’. Będzie to zapis koncertu wykonanego wspólnie z chórem Norweskiej Opery Narodowej i ukaże się jako podwójny box CD/DVD oraz na winylu. Premiera przewidziana jest na marzec 2015.

‘Chcę zagrać tę trasę by zatoczyć koło, zwieńczyć promocję ‘Satyricon’, ale również położyć nacisk na ‘Live At The Opera’, który nie będzie kolejną, zwykłą koncertówką. Teraz, gdy już tylko czekamy na jej premierę, mogę powiedzieć, że pracujemy nad dwoma kolejnymi wydawnictwami równolegle.’

‘The Dawn of A New Age to świetna okazja by zagrać koncerty dalekie od rutyny. Mamy w planie utwory, których nie graliśmy nigdy, mamy w planie ‘jam sessions’ – po prostu chcemy, żeby ta trasa była specjalna.’

– mówi Satyr

Na czym polegać ma ta unikalność?

‘Nie koncertujemy zbyt dużo, więcej czasu spędzamy w naszym studiu i dawno nie czuliśmy się tak dobrze z naszą muzyką. W 2015 roku będziecie świadkami powstania nowego Satyricon, zespołu, który odrzuca typowe mechanizmy obecnego rynku muzycznego.

Nie zagłosujecie na kawałki, które chcecie usłyszeć, ale jeśli gracie na instrumencie w miarę dobrze, to możecie z nami jammować na scenie. Tak! Ta trasa to przede wszystkim scementowanie więzi z naszymi fanami. I być może okaże się naszą najlepszą.’ – tak Satyr Wongraven przedstawia nadchodzące europejskie wojaże.

Satyricon + support

21.04.2015, Warszawa, Progresja Music Zone

Bilety: 79/89/99 zł
Szczegóły

satyricon_progresja_pw_events

Udostępnij to

O autorze

Piotr Wasilewski

Księżyc milczy piotrek665