Już w najbliższy czwartek na scenie warszawskiej Progresji wystąpi rewelacyjny gitarowy duet Rodrigo y Gabriela! Para jest z pewnością dobrze znana fanom Metalliki za sprawą gościnnych występów Roberta Trujillo oraz coverów przez nią granych.
Rodrigo y Gabriela to meksykański duet, który tworzą Rodrigo Sanchez i Gabriela Quintero. Poznali się w Meksyku, gdzie wspólnie grali w trashmetalowym zespole Tierra Acida. Ze względu na ograniczenia jakie nakładał na nich rodzimy rynek zdecydowali się jednak na przenosiny do Europy. Tutaj zaczęli karierę od wspólnego, akustycznego grania na ulicach Dublina. Przełom nastąpił w momencie, gdy muzyków dostrzegł Damien Rice i zaproponował im udział w irlandzkim festiwalu Oxegen.
Rodrigo y Gabriela na koncie mają już współpracę z legendarnym Hansem Zimmerem przy ścieżce dźwiękowej do „Piratów z Karaibów”, koncerty na największych festiwalach, a nawet specjalny występ w Białym Domu dla Baracka Obamy.
Muzycy grają głównie rytmiczne, szybkie utwory na dwie gitary; w ich repertuarze znajdują się zarówno kompozycje własne, jak i covery takich zespołów jak Metallica czy Led Zeppelin. Ostatni album Rodrigo y Gabriela, „9 Dead Alive”, ukazał się w 2014 roku. Zawiera dziewięć autorskim kompozycji, z których każda poświęcona jest jednej z postaci, które muzyków inspirują.
Rodrigo y Gabriela
7 kwietnia 2016 r.
Warszawa, Progresja Music Zone
Bilety na koncert w warszawskiej Progresji wciąż dostępne są we wszystkich punktach sprzedaży, czyli na stronach www.go-ahead.pl,www.biletomat.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl, w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn, a także w Progresja Cafe. Będzie je można kupić także bezpośrednio na wejściu do klubu przed koncertem.
Abyście mogli dobrze przygotować się do tego koncertu, mamy dla Was kilka linków:
http://www.youtube.com/watch?v=J0d3dqccuNg&feature=related