OFF Festival: Mgła oraz So Slow dołączają do składu

0

Organizatorzy Off Festivalu pochwalili się ostatnio tylko dwiema formacjami, ale za to jakimi! Do programu OFF Festivalu dołączyły Mgła i So Slow, prezentujące skrajnie odmienne – ale równie frapujące – wizje ekstremalnej muzyki gitarowej.

Mgła
Choć pracują metodą DIY, nie pokazują twarzy, od wielkiego dzwonu goszczą w – nawet undergroundowych – mediach i rzadko grają koncerty, nie trzeba ich przedstawiać. Krakowska formacja Mgła to w ostatnim czasie jedna z największych sensacji na tradycyjnie mocnej polskiej scenie metalowej. Urośli już na etapie albumu „With Hearts Toward None”, a wydana w ubiegłym roku płyta „Exercises in Futility”, doskonale łącząca blackmetalową wściekłość z gęstwiną wżynających się mózg melodii, katapultowała ich do światowej czołówki gatunku, co zgodnie przyznały i media specjalizujące się w metalu, i takie serwisy jak Pitchfork. Na OFF-ie zagrają w nocy, bo do nocy należą.

So Slow
W jakimś sensie jest to supergrupa – bo tworzą ją muzycy związani z takimi formacjami jak Sunrise, The Band Of Endless Noise, Czerń czy T’ien Lai . Ale supergrupa totalnie antygwiazdorska, bo to przecież bohaterowie undergroundu, znani wtajemniczonym. Wydana niedawno „Nomads”, druga płyta So Slow to surowy postpunkowy trans oryginalnie spleciony z elektroniką i hipnotyzującymi, natchnionymi partiami wokalnymi. Takie zespoły nie robią oszałamiającej kariery, takie zespoły zostają kultowymi. Możecie być świadkami narodzin legendy.


11. edycja OFF Festival Katowice odbędzie się w dniach od 5 do 7 sierpnia. Dotychczas potwierdzeni artyści to: Devendra Banhart, Anohni, The Kills, Mudhoney, GZA, Lush, GusGus, Thundercat, Minor Victories, Kiasmos, Napalm Death, Jaga Jazzist, SBB gra „Nowy Horyzont”, Sleaford Mods, DJ Koze, Zomby, Lightning Bolt, Andrew Weatherall b2b Roman Flügel, Brodka, Kaliber 44, Orlando Julius & the Heliocentrics, Liima, Daniel Avery, Clutch, Mutoid Man, Powell, Zimpel/Ziołek, Mgła, Basia Bulat, Janusz Prusinowski Kompania, Syny, Beach Slang, Willis Earl Beal, Jenny Hval, Flatbush Zombies, Machinedrum, Yung Lean, Mass Gothic, Jambinai, Islam Chipsy, So Slow, Show Me The Body, Ata Kak, Goat, Fidlar, Odpoczno, Rosa Vertov.

off_festival_2016_mgla_so_slow

Udostępnij to

O autorze

piotrek-665

Księżyc milczy piotrek665